X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bruno Schulz w świecie poezji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 17:01
- Wydaje mi się, że większość z tych autorów chce wyrazić jakiś niepokój w stosunku do świata – mówił Grzegorz Józefczuk o wierszach związanych z postacią Brunona Schulza zamieszczonych w nowym numerze wydawanych w Drohobyczu "Acta Schulziana".
Audio
  • "Druga Jesień". Spotkanie w Drohobyczu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Bruno Schulz
Bruno SchulzFoto: PAP/CAF/Reprodukcja

Ten obszerny zbiór poetycki obejmuje - jak mówił gość Dwójki - kilkudziesięciu twórców. Od Andruchowycza do Żadana, dwóch wybitnych pisarzy i poetów ukraińskich, a pomiędzy nimi wiersze Andrzeja Chciuka, Tadeusza Różewicza, Juliana Kornhausera, Jacka Podsiadły czy Adama Zagajewskiego. – Schulz pojawia się w tych wierszach w różnych kontekstach. Dlaczego? Odpowiedzią jest być może to, co powraca w niektórych wierszach: że nasze życie to są te półki w bibliotece, to literatura. Coś, co wyrasta poza biologiczną rzeczywistość naszego istnienia – tłumaczył Grzegorz Józefczuk w audycji poświęconej schulzowskiemu projektowi zorganizowanemu w rodzinnym mieście Brunona Schulza.

W ramach tego projektu - "Druga Jesień" - odbyły się w Drohobyczu prezentacje artystyczne, dyskusje literackie oraz prezentacje prac poświęconych twórczości Brunona Schulza.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Krzysztof Renik

Goście: dr Wiera Meniok z Drohobycza, prof. Paweł Próchniak, Grzegorz Józefczuk, o. Tomasz Dostatni OP i Roksana Wikaluk

Data emisji: 3.12.2019

Godzina emisji: 15.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twarze poezji. Piotr Matywiecki od początku

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 14:26
Bohaterem "Strefy literatury" był poeta i eseista, laureat wielu prestiżowych nagród. W tym roku ukazał się jego kolejny tomik poetycki zatytułowany "Do czasu", nominowany do Nagrody Literackiej Nike.
rozwiń zwiń

Czytaj także

André Gide. W 150. rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 21:30
W "Strefie literatury" spotkaliśmy się z prof. Krzysztofem Jaroszem - dziekanem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego. A rozmawialiśmy o głównych nurtach twórczości francuskiego prozaika i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1947 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skamandryci, Awangarda dla córki mieszczanina

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 14:54
- Miało się poczucie obcowania ze współczesną poezją, a jednocześnie nie była ona trudna - podkreślał Radosław Romaniuk, opowiadając o artystach tworzących jedną z najważniejszych grup poetyckich polskiej literatury XX wieku.
rozwiń zwiń