X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto jest na tych zdjęciach? Pomóż rozwikłać zagadkę

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:32
- Odbudowanie tej historii może być intrygującą, bardzo poruszającą sprawą. Taka pamiątka po latach wojny może być dla potomków tamtej warszawskiej rodziny czymś niezwykle ważnym - podkreślał Andrzej Sułek w audycji inaugurującej akcję Programu 2 Polskiego Radia "Historia pewnych zdjęć".
Audio
  • Audycja inaugurująca akcję Programu 2 Polskiego Radia "Historia pewnych zdjęć" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: PR2

- Rok 1944. Ten album zostaje odnaleziony na ulicy Długiej w Warszawie w pobliżu placu Krasińskich. Przez zupełnie obcych ludzi, przez jakąś warszawską rodzinę, jest przechowywany aż do lat 90. – opowiadał Andrzej Sułek, do którego ten album w końcu trafił.

- Jest to rodzinna pamiątka związana z przejściem na świat dziecka. Album na przestrzeni lat opowiada, jak ten chłopiec się rozwijał, dorastał, do której szkoły prawdopodobnie chodził. Są tu zdjęcia przedwojennej Warszawy, ale są również zdjęcia z wakacji - opisywał dziennikarz radiowej Dwójki. - Jest więc wiele tropów, którymi można pójść, które wskazują na to, że potomkowie tej rodziny nadal gdzieś żyją. Wydaje się, że jesteśmy w stanie tę rodzinę odnaleźć i tę pamiątkę im przywrócić.

Do kogo zatem należał ów album? Kogo przedstawia? Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Historia pewnych zdjęć".
Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronie historiazdjec.polskieradio.pl. Prosimy o kontakt poprzez formularz znajdujący się na tej stronie.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Goście: Andrzej Sułek (dziennikarz Programu 2 PR), Kinga Urbańska i Karolina Szlęzak (Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce)

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 15.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warszawski Tarchomin miał wyglądać inaczej"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 18:00
- W latach 60. planowano, że będzie to osiedle szklanych domów, z dużymi przestronnymi mieszkaniami, ale zabrakło pieniędzy i trzeba było szybko zbudować mieszkania dla robotników - mówił Bartłomiej Włodkowski, który w Dwójce opowiadał o albumie "Tarchomin ‘80".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpitalna 5. Powrót dawnego blasku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 15:00
- Tu w Warszawie, mieście zniszczonym, każdy przejaw odtwarzania przedwojennego wyglądu i detali architektonicznych jest ważnym wydarzeniem - mówił Tomasz Markiewicz z Zespołu Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy. W audycji opowiadaliśmy o historii domu w warszawskim Śródmieściu i staraniach o przywrócenie mu historycznego wyglądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transformacja Woli

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 15:15
Trwa transformacja przestrzeni warszawskiej Woli. Powstają kolejne stacje metra, wysokościowce, zespoły mieszkaniowe. W miejscach dawnych fabryk buduje się także apartamentowce i biurowce. Jedna z takich inwestycji trwa na terenie dawnych Browarów Warszawskich. Czy takie intensywne zmiany w tej stołecznej dzielnicy to coś nowego? 
rozwiń zwiń