Starszy Pan Kociniak

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 18:52
Na rozmowę o aktorze Marcinie Kociniaku zapraszają Iwona Malinowska i Bogumiła Prządka.

Marian Kociniak - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Radiosłuchacze mieli okazję słyszeć jubilata w wielu spektaklach Teatru Polskiego Radia, a słuchacze Trójki - w latach 70. w programach rozrywkowych, przede wszystkim w audycji "60 minut na godzinę" Marcina Wolskiego i Andrzeja Zaorskiego. Marian Kociniak występował w tej audycji w cyklu "Kulisy srebrnego ekranu", gdzie razem z Andrzejem Zaorskim w zabawny sposób omawiali nowości filmowe - podstawowe pytanie brzmiało: "Momenty były"? Wiele mini-dialogów i odzywek przejęła w tamtych latach młodzież jako sposób porozumiewania się "na skróty". 

Z kolei w innym cyklu - "Centralna Kuźnia Młodych" Marian Kociniak grał obok Krzysztofa Kowalewskiego osobnika, któremu należy wtaczać wiedzę nie tylko życiową. Fragmenty tych audycji, skecze i scenki pióra Marii Czubaszek  oraz wybrane piosenki zilustrują tę sympatyczną rozmowę z aktorem, który wspominając swoje dokonania artystyczne, szczególnie ciepło traktuje swoje związki z kabaretem - także "Starszych Panów" oraz telewizyjnym Kabaretem Olgi Lipińskiej.

Zapraszają: Iwona Malinowska i Bogumiła Prządka.

5 marca (sobota), godz. 12:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tablica upamiętniająca "Starszych Panów"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 16:00
Na siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Jasnej w Warszawie zawisła tablica upamiętniająca Kabaret Starszych Panów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaret Dudek i jego społeczna satyra

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 14:24
Wojciech Młynarski i Edward Dziewoński słuchają wspólnie piosenek legendarnego "Dudka" i tęsknią za staroświecką elegancją kabaretu przedwojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Kwiatkowska żadnej piosenki się nie bała

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 15:00
Dziś rano pożegnaliśmy jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Miłośnikom starych piosenek kabaretowych będzie się już zawsze kojarzyła z "Balladą o doktorze Praszczadku" oraz "Prysły zmysły".
rozwiń zwiń