X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maja Komorowska: w radiu słowo musi świecić

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 10:00
W Dwójce rozmawialiśmy z Mają Komorowską i Marianem Opanią, tegorocznymi laureatami Wielkich Nagród Festiwalu Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia "Dwa Teatry".
Audio
  • Z Mają Komorowską i Marianem Opanią m.in. o sztuce radiowego teatru rozmawia Jacek Wakar (Strefa słowa/Dwójka)
  • Relacja z wręczenia Grand Prix Festiwalu "Dwa Teatry" Mai Komorowskiej oraz Marianowi Opani (Poranek Dwójki)
Maja Komorowska odebrała Wielką Nagrodę Festiwalu Dwa Teatry za zasługi na rzecz Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Na zdj. aktorka podczas gali otwarcia festiwalu w Sopocie, 27 czerwca br.
Maja Komorowska odebrała Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" za zasługi na rzecz Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Na zdj. aktorka podczas gali otwarcia festiwalu w Sopocie, 27 czerwca br. Foto: PAP/Adam Warżawa

Goście Jacka Wakara - wspominając swoich teatralnych mistrzów, swoje sceniczne początki, ulubione role - opowiadali również o specyfice radiowego teatru. - W radiu słowo musi być wypukłe, musi - jak mówił Bernhard - świecić. Być zamiast gestu, zamiast twarzy. Wyobraźnia musi być tu obnażona i namacalna - podkreślała Maja Komorowska.

Marian Opania zdradził, że w Teatrze Polskiego Radia ma mniejszą tremę niż na scenie. Radiowy teatr lubi również za to, że może w nim wcielić się w role, których nigdy by nie mógł zagrać w teatrze tradycyjnym.

***

Tytuł audycji: Strefa słowa

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Maja Komorowska i Marian Opania (laureaci Wielkich Nagród Festiwalu Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia "Dwa Teatry")

Data emisji: 28.06.2015

Godzina emisji: 18.00

jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry w Sopocie i w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:41
Dwójka jak co roku obszernie relacjonowała festiwalowe wydarzenia i rozmawia z wybitnymi artystami teatralnej i radiowej sceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak "wtrącają się" Dwa Teatry?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 14:20
- Wśród spektakli prezentowanych na festiwalu "Dwa Teatry" dominują sztuki głęboko zanurzone w polską historię - uważa dramatopisarz Marek Pruchniewski.
rozwiń zwiń