X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Magik" przekracza mroczną granicę Berlina

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 18:10
Splątane losy bohaterów, sensacyjna intryga i Berlin w okresie świetności. O "Magiku", swojej nowej powieści, mówiła w audycji "Świat młodych" Magdalena Parys.
Audio
  • "Magik" przekracza mroczną granicę Berlina (Świat młodych/Dwójka)
Fragment okładki powieści Magik Magdaleny Parys. Czy autorka zdradza mroczną prawdę o zjednoczonych Niemcach?
Fragment okładki powieści "Magik" Magdaleny Parys. Czy autorka zdradza mroczną prawdę o zjednoczonych Niemcach?Foto: materiały promocyjne

"Magik" to powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym, historia ucieczek z komunistycznego "raju", zabójstw na granicy, znikających akt Stasi i tajemnic z przeszłości, które mogą zburzyć spokój nowych niemieckich elit polityczno-gospodarczych.

Akcja powieści toczy się w Berlinie. Na kanwie wydarzeń z lat 80. Magdalena Parys utkała historię w wieloma wątkami, z których część działa się naprawdę. Pisarka po raz pierwszy pojawiła się w Berlinie w wieku 13 lat. Gość Dwójki mówiła, że wówczas stolica Niemiec była zamkniętym miejscem, swego rodzaju klatką, miastem pełnym kontrastów.

- Miałam wrażenie, że ludzie ze wschodniej strony byli pozbawieni prawa głosu. Byli to cisi ludzie za mgłą, ludzie-cienie. Zachodnia część była natomiast wesoła, rozkrzyczana, punkowa, awangardowa - tłumaczyła pisarka.

Gość Dwójki podkreśliła, że z jednej strony bała się wschodniej części Berlina, a z drugiej była ona bardzo fascynująca i inspirująca. - Strach pojawiał się już przy przekroczeniu granicy. Strach przed celnikiem, przed jego mundurem, wyrazem twarzy. Przed kimś, kto jest panem sytuacji - opisywała Magdalena Parys.

***

Nazwa audycji: Świat młodych

Prowadziła: Katarzyna Nowak

Gość: Magdalena Parys

Data emisji: 19.12.2014

Godzina emisji: 17.30

mr/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Źli Niemcy". Historia XX-wiecznych Niemiec zapisana w życiorysach

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 19:09
W audycji "Świat młodych" rozmawialiśmy Bartoszem Wieleńskim o jego książce "Źli Niemcy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Angole" - jak Polacy najechali Wielką Brytanię

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 19:00
Polscy "kolonizatorzy" wybrali najbardziej odległy kulturowo i emocjonalnie kraj, jaki mogli sobie wyobrazić. Opowiadają o tym "Angole" Ewy Winnickiej.
rozwiń zwiń