X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wokół śmierci Konstantego z "Mewy" Czechowa

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 13:30
Bohater jednego z najsłynniejszych rosyjskich dramatów bynajmniej nie zabił się sam. Ktoś go w tym jednak - wbrew temu, co sądziliśmy po lekturze Czechowa - wyręczył...
Audio

Tym razem nasz propozycja dramaturgiczna może zaskoczyć słuchaczy, ponieważ jej autor, Borys Akunin (prawdziwe nazwisko - Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili), znany jest przede wszystkim jako autor powieści kryminalnych, tłumaczonych na wiele języków świata, w tym polski. Spróbował też jednak swoich sił w formach dramaturgicznych, w których, podobnie jak w powieściach, odwołuje się do tradycji gatunku literackiego, jakim jest kryminał, ale zawsze z przymrużeniem oka.

Utwory Akunina są najczęściej żartem, parodią, pastiszem pewnych konwencji, stylów, poetyki, a nawet konkretnych dzieł. Tak ma się rzecz ze sztuką Akunina w przekładzie Zbigniewa Landowskiego pt. "Mewa". Jest to, już z samego tytułu wnioskując, bezpośrednie nawiązanie do dramatu Antoniego Czechowa. Tyle że o ile sztuka Czechowa kończy się samobójczą śmiercią syna znanej aktorki Arkadiny, o tyle u Akunina jest to początek utworu. Znacząco przetworzony.

Dramat komentował Janusz Majcherek. Audycję przygotowała Iwona Malinowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryminał odnaleziony w archiwum

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 12:00
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki Heleny Boguszewskiej i Jerzego Kornackiego "Powieść pod różą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recepty na śmiech w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 21:14
Gelotogia - to terapia śmiechem, skądinąd jedna z najbardziej skutecznych metod terapeutycznych. Czyli komedia na scenie może mieć nawet właściwości ozdrawiające. Tylko jak wywołać takie efekty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pornografia z medalem noblowskim

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 14:41
Camilo José Cela sztokholmską nagrodę otrzymał "za bogatą i mocną prozę, która z powściągliwym współczuciem ukazuje bezbronne istnienie człowieka". Stwierdzając, że to pisarstwo "mocne", Akademia wybrała najdelikatniejsze z możliwych określeń...
rozwiń zwiń