Jan Paweł II we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 17:16
- Jan Paweł II uczył, że świętość nie jest dla wybranych, tylko jest sposobem życia każdego chrześcijanina - o nauczaniu papieża Polaka opowiadała w Dwójce jego przyjaciółka.
Audio
  • Jana Pawła II wspomina prof. Teresa Malecka (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Fotograf Adam Bujak o zdjęciach, które robił Karolowi Wojtyle (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Gałkowski studiach na KUL-u i wykładach Karola Wojtyły (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Abp. Stanisław Dziwisz o wyborze Karola Wojtyła na papieża (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Wanda Półtawska wspomina Jana Pawła II (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock/Alessia Pierdomenico

Decyzją polskiego parlamentu rok 2020 ogłoszono rokiem św. Jana Pawła II. W przypadającą na ten czas setną rocznicę urodzin Ojca Świętego, Program 2 Polskiego Radia zapraszał do wysłuchania wspomnień związanych z postacią papieża Polaka.

Wanda Półtawska, lekarka i przyjaciółka Karola Wojtyły, przybliżyła główne założenia filozofii duchownego. - On miał przekonanie, że człowiek został stworzony przez Boga z miłości. Chciał nauczyć ludzi tej miłości.

[ZOBACZ TAKŻE] Jan Paweł II serwis specjalny >>>

Szczególną troską Jan Paweł II otaczał młodzież. Wanda Półtawska opowiadała, iż jeszcze jako młody kapłan Karol Wojtyła martwił się, że ludzie marnują własną młodość. - Jego wysiłki szły w kierunku nauczenia miłości pięknej, oblubieńczej. Rodzina w jego koncepcji była źródłem miłości i życia.

Czym dla Karola Wojtyły była miłość, na czym polegało realizowanie jej ideału? To zagadnienia, które poruszyła w swojej gawędzie przyjaciółka papieża.

Opowiadali o nim również: Teresa Malecka, Adam Bujak, prof. Jerzy Gałkowski, abp. Stanisław Dziwisz oraz Wanda Półtawska.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Opracowała: Anna Lisiecka

Data emisji: 18-22.05.2020

Godzina emisji: 12.45


Czytaj także

"Ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2010 08:54
Wiadomość o śmierci Jana Pawła II podał uczestnikom czuwania na Placu Świętego Piotra, arcybiskup Leonardo Sandri. Ogłosił, że o godzinie 21.37 "nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca".
rozwiń zwiń