Wojciech Tygielski i nowożytna historia Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 14:00
Bohaterem cyklu "Zapiski ze współczesności" był prof. Wojciech Tygielski - historyk czasów nowożytnych.
Audio
  • Prof. Wojciech Tygielski o atmosferze w słynnym warszawskim Liceum im. Reytana, które ukończył, i o latach studiów na Uniwersytecie Warszawskim (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Wojciech Tygielski o początkach pracy naukowej, o profesorach, którzy byli jego mistrzami (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Wojciech Tygielski opowiada o swoich stypendialnych pobytach w Rzymie i o badaniach prowadzonych w archiwach watykańskich (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Wojciech Tygielski o badaniach dotyczących podróży edukacyjnych polskiej młodzieży szlacheckiej w czasach nowożytnych czyli w XVI i XVII wieku (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay (domena publiczna)

Nasz gość zajmuje się historią społeczną Polski i Europy w XVI-XVII wieku, kontaktami polsko-włoskimi, a także dziejami dyplomacji. Jego cała dotychczasowa kariera akademicka związana jest z Instytutem Historycznym UW.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności 

Przygotowała: Ewa Stocka-Kalinowska

Gość: prof. Wojciech Tygielski (historyk czasów nowożytnych)

Data emisji: 29.03-1.04.2016

Godzina emisji: 11.45

mm/tj/bch

Czytaj także

Elżbieta Tarnawska, Chopin i wybór nie własny

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 13:00
- W szkole muzycznej uważano mnie za dziecko bardzo zdolne, ja nigdy nie miałam poczucia, że jestem nadzwyczajna. Gdy przyszedł moment wyboru drogi, zadecydowali za mnie rodzice - mówi pianistka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prof. Michał Heller. Ksiądz dla inteligencji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 12:00
– Wzrastałem w podwójnej atmosferze: religijnej i zarazem przepojonej kultem nauk ścisłych – opowiadał światowej sławy naukowiec, filozof, teolog i kosmolog.
rozwiń zwiń