X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Paziński zagląda za zasłonę rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 17:00
– Wierzę w olśnienia metafizyczne, w to, co Witkacy nazwał odczuciem "dziwności istnienia" – mówił Piotr Paziński, autor m.in. książki "Rzeczywistość poprzecierana".
Audio
  • Piotr Paziński o swoich odczytaniach XX-wiecznej literatury (Dwukropek/Dwójka)
Piotr Paziński (na zdj.) jest autorem książek prozatorskich Pensjonat i Ptasie ulice, znawcą twórczości Jamesa Joycea (o którym pisał w książkach Labirynt i drzewo oraz Dublin z Ulissesem), filozofem, tłumaczem, redaktorem naczelnym pisma Midrasz
Piotr Paziński (na zdj.) jest autorem książek prozatorskich "Pensjonat" i "Ptasie ulice", znawcą twórczości Jamesa Joyce'a (o którym pisał w książkach "Labirynt i drzewo" oraz "Dublin z Ulissesem"), filozofem, tłumaczem, redaktorem naczelnym pisma "Midrasz"Foto: PAP / Andrzej Rybczyński

– Są takie chwile niesamowitych energetycznych olśnień czy punktów, w których naprawdę dziwimy się światu i próbujemy się w naszym zdziwieniu rozeznać, czasem przez długie lata – powiedział pisarz. – To czasem tylko kilka sekund niezwykłego napięcia, które jednak może się przełożyć na całą naszą twórczość lub życie – dodał.

W Dwójce Piotr Paziński opowiadał m.in. o swoich fascynacjach twórczością i osobami m.in. Joyce'a, Kafki, Schulza, Celana oraz Tadeusza Kantora, mówił o świecie księgi i o książkowych mumiach, a także tłumaczył, czym jest "rzeczywistość poprzecierana" z tytułu jego nowej książki i dlaczego tak bardzo interesuje go świat po katastrofie.

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: Piotr Paziński (pisarz, eseista, badacz literatury)

Data emisji: 14.01.2016

Godzina emisji: 22.00

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agata Tuszyńska na tropie narzeczonej Schulza

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 21:00
Popularna pisarka opowiadała w Dwójce o swojej nowej książce poświęconej Józefinie Szelińskiej, jedynej kobiecie, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dublineska". Pogrzeb literatury czy jej cyfrowa rezurekcja?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 17:00
Emerytowany wydawca przekonany o śmierci literatury postanawia urządzić jej pogrzeb w Dublinie. Ale czy Riba sam jeszcze żyje?
rozwiń zwiń