X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

85. urodziny Włodzimierza Odojewskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 13:30
Bohaterem "Spotkań po zmroku" będzie prozaik, autor słuchowisk i publicysta Włodzimierz Odojewski, urodzony 14 czerwca 1930 r.
Włodzimierz Odojewski w 1970 r.
Włodzimierz Odojewski w 1970 r.Foto: PAP/CAF-Bolesław Miedza

W dorobku wybitnego pisarza znajdują się takie tomy opowiadań i powieści, jak "Wyspa ocalenia", "Oksana" i "Zasypie wszystko, zawieje". Decyzja o wydaniu ostatniej z wymienionych książek - w Paryżu w 1973 r. - zmieniła życie Włodzimierza Odojewskiego w emigracyjny los. Po 1989 r. mógł już swobodnie przyjeżdżać do Polski i uczestniczyć w życiu literackim kraju. Wydał "Oksanę", ale historia po raz drugi upomniała się o twórcę i powtórnie skazała go na pewnego rodzaju banicję i czyściec...

Gościem Dwójki będzie Kazimierz Orłoś, znakomity prozaik i wieloletni przyjaciel Włodzimierza Odojewskiego. Ponadto o pracy nad przekładem "Oksany" na język francuski opowie tłumaczka Agnes Wiśniewski. Usłyszymy także wypowiedzi prof. Leszka Szarugi i krytyka literackiego Tadeusza Komendanta oraz fragmenty rozmowy, którą Iwona Smolka przeprowadziła z pisarzem w 1990 r.

***

Na "Spotkania po zmroku" we wtorek (16.06) w godz. 21.30-22.00 zaprasza Ewa Stocka-Kalinowska.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pisanie jako sposób na mrok życia. Rozmowa ze Stefanem Chwinem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 10:00
- Warto czasem opisać, choćby wieczorem, chwilę dnia, której się nie doceniło. Przez to można ją uchwycić i wzmocnić. To jest uzdrawiające – mówił w Dwójce znakomity pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca tłumacza. Ekscytująca i niedoceniana

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 19:30
- Tłumaczenie to nawet większy wysiłek niż pisanie od siebie. Cały czas się lawiruje po omacku, próbując zrozumieć autora - mówiła w Dwójce Barbara Kopeć-Umiastowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Pilch: trochę przesadziłem z samotnością

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 13:00
- Z jednej strony chcę być sam, ale z drugiej wydaje mi się, że tęskniłbym za spełnieniem bycia z kimś. Ale czy bycie z kimś w ogóle jest możliwie? – mówił w Dwójce znakomity pisarz
rozwiń zwiń