"Poroseidy", czyli encyklopedia emancypacyjna

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 11:37
Gościem audycji był Tomasz Kozak - artysta spekulatywny, autor książki "Poroseidy. Fenomenologia kultury trawersującej".
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Kozakiem o jego książce "Poroseidy. Fenomenologia kultury trawersującej" (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Jak informuje wydawca książki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Poroseidy to swoista encyklopedia emancypacyjna: konstelacja wolnościowych haseł, pobudzających do twórczego negowania tendencji autorytarnych, które coraz mocniej deformują współczesną kulturę (zdj. ilustracyjne)
Jak informuje wydawca książki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, "Poroseidy to swoista encyklopedia emancypacyjna: konstelacja wolnościowych haseł, pobudzających do twórczego negowania tendencji autorytarnych, które coraz mocniej deformują współczesną kulturę" (zdj. ilustracyjne)Foto: Menna /Shutterstock.com

Kim są Poros i Porosada, dlaczego ta ostatnia nie stała się bohaterką platońskiego mitu i czy jest wyjście ze świata Chaosydów?

***
Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Barbara Schabowska

Gość: Tomasz Kozak

Data emisji: 21.03.2017

Godzina emisji: 21.30

jp/bch

Czytaj także

Debata: co nas łączy? co nas dzieli?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 13:31
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej debaty Programu 2 Polskiego Radia i TVP Kultura z cyklu "Innymi słowy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transhumanizm. Kiedy przestaniemy być ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 19:00
Jak przekonują transhumaniści, wszyscy jesteśmy cyborgami. O tym, do jakich wniosków prowadzi to twierdzenie, rozmawialiśmy w audycji "Rachunek myśli".
rozwiń zwiń