Bohdan Butenko. Rysownik, ilustrator, grafik

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 18:45
Gościem audycji był artysta, który znany jest rownież jako autor komiksów i książek, scenarzysta oraz projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych.
Audio
  • Bohdan Butenko. Rysownik, ilustrator, grafik (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Bohdan Butenko
Bohdan ButenkoFoto: PAP/Radek Pietruszka

Bohdan Butenko w lutym tego roku w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie debiutował na swojej pierwszej lubelskiej wystawie plakatów, gdzie pokazano oryginalne wydruki z epoki, bardzo rzadkie litografie, jak również oryginalne projekty. Najstarsze afisze pochodzą z 1962 roku. W zeszłym roku z okazji 85. urodzin rysownika przed Zamkiem Ujazdowskim zorganizowano dużą plenerową wystawę poświęconą jego twórczości.

Z Bohdanem Butenką rozmawialiśmy o jego życiu, latach młodości, sztuce, pomysłach, pasji rysowania, a także o tym, jak zmienia się komiks.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Dawid Dziedziczak

Data emisji: 20.06.2017

Godzina emisji: 22.00

mz/ag

Czytaj także

Woroszylski. Rozczarowany kochanek komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 16:00
– Był absolutnie ideowym komunistą. Uwierzył, że komunizm niesie dobro – mówił Wacław Holewiński o młodzieńczym okresie życia i twórczości Wiktora Woroszylskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samotność i etyka. Filozofia Henryka Elzenberga

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:00
W "Spotkaniach po zmroku" przypomnieliśmy postać i myśl cenionego polskiego filozofa, autora m.in. znakomitego dziennika "Kłopot z istnieniem".
rozwiń zwiń