X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Zawadzka: rodzice ostrzegali mnie przed takimi jak Gustaw

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:44
We wtorek (6.03) minęła 10. rocznica śmierci Gustawa Holoubka. Aktora wspominali w Dwójce jego przyjaciele, syn oraz Magdalena Zawadzka, z którą przez 35 lat byli małżeństwem.
Audio
  • Gustaw Holoubek we wspomnieniach przyjaciół i bliskich (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek w Teatrze Polskiego Radia (zdjęcie z 1980 r.)
Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek w Teatrze Polskiego Radia (zdjęcie z 1980 r.)Foto: Maciej Belina Brzozowski/PAP

gustaw holoubek 1200 PAP.jpg
"Holoubek powtarzał, że energia aktorska płynie ze słowa"

Gustaw Holoubek i Magdalena Zawadzka poznali się na planie filmu "Spotkanie w Bajce" (1962). - Miałam 17 lat. W pewnym momencie podeszło dla mnie dwóch eleganckich, ale według mnie starszych panów grających główne role: Gustaw Holoubek i Andrzej Łapicki. Zaproponowali mi pójście na kawę, a ja się strasznie spłoszyłam, ponieważ rodzice uprzedzali mnie, żebym się nie zadawała z nikim z ekipy filmowej, bo to jest banda ludzi, którzy piją wódkę i w ogóle są niebezpieczni dla młodych dziewcząt - opowiadała aktorka.

To, co stało się dalej, rzeczywiście mogło skończyć się dla Magdaleny Zawadzkiej niebezpiecznie. - Odrzuciłam zaproszenie na kawę, ale zrobiłam to tak gwałtownie, że odwróciłam się na pięcie i weszłam w szklane drzwi rozbijając szybę. Bogu dzięki, że mi nosa nie ucięło, ale jedno, niechcący, osiągnęłam, zostałam na zawsze zapamiętana - dodała.


gustaw holoubek 1200 PAP.jpg
Gustaw Holoubek: sport jest jak poezja

W audycji wspominano m.in. również role Gustawa Holoubka w "Operetce" na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza (Teatr Dramatyczny w Warszawie) i w "Dziadach" w reżyserii Kazimierza Dejmka (Teatr Narodowy), a także film o przyjaźni Gustawa Holoubka i Tadeusza Konwickiego "Słońce i cień" w reżyserii syna aktora Jana Holoubka. Wykorzystano również fragmenty nagrań archiwalnych.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzą: Anna Lisiecka i Bogumiła Prządka

Goście: Magdalena Zawadzka (aktorka, wdowa po Gustawie Holoubku), Maciej Prus (reżyser), Krzysztof Gosztyła (aktor), Jan Holoubek (reżyser, operator)

Data emisji: 7.03.2018

Godzina emisji: 21.30

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gustaw Holoubek: sport jest jak poezja

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 15:26
6 marca minęła 10. rocznica śmierci Gustawa Holoubka. Z tej okazji przypomnieliśmy archiwalne nagrania jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. A z nich dowiadujemy się m.in. o jego pasji do sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Holoubek powtarzał, że energia aktorska płynie ze słowa"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 09:16
- Rodzajem teatru nierozerwalnie związanym z literaturą, ze słowem, jest teatr dramatyczny. On nie komentuje ani nie ilustruje literatury, tylko ją ucieleśnia - mówiła w Dwójce Małgorzata Terlecka-Reksnis, autorka książki "Holoubek. Rozmowy".
rozwiń zwiń