X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gustaw Holoubek: sport jest jak poezja

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 15:26
6 marca minęła 10. rocznica śmierci Gustawa Holoubka. Z tej okazji przypomnieliśmy archiwalne nagrania jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. A z nich dowiadujemy się m.in. o jego pasji do sportu.
Audio
  • Gustaw Holoubek o tradycji, pamięci i znaczeniu wspomnień w życiu człowieka oraz o rodzinnym Krakowie (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Gustaw Holoubek o sportowych pasjach i przyjaźni (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Gustaw Holoubek o zamiłowaniu do muzyki i literatury antycznej (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Gustaw Holoubek o kolejnych etapach swojej aktorskiej edukacji i kariery (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Gustaw Holoubek o swojej działalności politycznej. Gawędę kończą refleksje na temat zawodu aktora (Głosy z przeszłości/Dwójka)
Gustaw Holoubek
Gustaw HoloubekFoto: PAP

Konwicki_&_Holoubek
Z Holoubkiem i Konwickim przy stoliku

Gustaw Holoubek - artysta wszechstronny, określany czasem mianem "aktora intelektualnego", zdystansowanego, ascetycznego. Konrad w legendarnych "Dziadach" Kazimierza Dejmka, Kuba Kowalski z "Pętli" Wojciecha Jerzego Hasa i komediowy Napoleon u Leonarda Buczkowskiego. Można go było zobaczyć na scenach w Krakowie, Katowicach i Warszawie, od 1996 był dyrektorem stołecznego Teatru Ateneum. Wykreował ponad dwieście wybitnych ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych.

Zmarły przed dziesięcioma laty aktor był także wielkim miłośnikiem sportu i związanej z nimi rywalizacji. Wśród swoich ulubionych zajęć wymieniał grę w brydża i kibicowanie sportowcom różnorakich dyscyplin. To ostatnie zajęcie porównywał ze sztuką surrealistyczną. – To dlatego, że sam pomysł, żeby uprawiać sport, jest czymś zupełnie abstrakcyjnym, że nagle dorośli ludzie ustalili sobie reguły i biegają po boisku – wyjaśniał. - Ci ludzie, którzy się sportem nie interesują, mówią często, że przecież to bzdura jest kompletna, że prawdziwe życie płynie konkretne. Oni się mylą okropnie... - podkreślał w rozmowie z Bogumiłą Prządką Gustaw Holoubek.

gustaw holoubek 1200 PAP.jpg
"Gustaw Holoubek poruszał się w paradygmacie teatru dramatycznego"

We wspomnieniach, które wyemitowaliśmy w Dwójce (nagranych w 1999 roku), aktor opowiadał również o swoich mistrzach, kolejnych etapach drogi aktorskiej oraz karierze politycznej. Mówił także o swoim zamiłowaniu do muzyki i literatury antycznej. 

***

Tytuł audycji: Głosy z przeszłości

Data emisji: 5-9.03.2018

Godzina emisji: 12.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziady" - pretekst do antysemickiego Marca 1968

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 06:08
- Przedstawienia "Dziadów" Dejmka stały się polityczną odskocznią o wymowie antyradzieckiej - mówił I sekretarz PZPR Władysław Gomułka do warszawskiego aktywu partyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Holoubkiem i Konwickim przy stoliku

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 12:02
Barwne gawędy Margarity Rajewej, żony cenionego poety i dramaturga Antoniego Marianowicza, przenoszą nas m.in. w świat legendarnych miejsc literackiej Warszawy.
rozwiń zwiń