X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nobliści przemawiają w Sztokholmie. Zagadki dla słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 14:40
W audycji "Zagadkowy kwadrans" porozmawiamy o noblistach z lat ubiegłych: Wisławie Szymborskiej, Josifie Brodskim i Orhanie Pamuku.
Budynek Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie
Budynek Akademii Szwedzkiej w SztokholmieFoto: Mastad/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

10 grudnia przypada 120. rocznica śmierci Alfreda Nobla. Tradycyjnie w tym dniu w Sztokholmie wręczane są nagrody ufundowane przez szwedzkiego przemysłowca i naukowca. W tym roku na uroczystość w Akademii Szwedzkiej nie wybiera się laureat Literackiej Nagrody Nobla Bob Dylan, który tym samym nie wygłosi tradycyjnego noblowskiego wykładu.

W audycji posłuchamy fragmentów przemówień noblistów z lat ubiegłych oraz zadamy pytania dotyczące ich wystąpień. Na słuchaczy czekają nagrody w postaci książek o noblistach oraz powieści laureatów z lat poprzednich.

***

Na "Zagadkowy kwadrans" w niedzielę (4.12) w godz. 11.30-11.45 zaprasza Dorota Gacek.

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Josif Brodski - arogant czy niecierpliwe dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 18:00
Laureat literackiej nagrody Nobla i jeden z największych poetów XX wieku żył między Rosją a Ameryką zakochany w tradycji Imperium Rzymskiego. Na jego życiu ciążyło piętno choroby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20-lecie Nobla dla Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 02:00
Od lat w tygodniu ogłaszania nazwisk laureatów Nagrody Nobla (chemia, fizyka, fizjologia lub medycyna, literatura, pokojowa) w "Trójce pod Księżycem" (wcześniej - w "Klubie Trójki") rozmawiamy o tym, czym żyje w tych dniach Sztokholm, nade wszystko komentujemy to, co wydarzyło się w stolicy Szwecji w czwartek.
rozwiń zwiń