REKLAMA

Papież i amant w jednej osobie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 16:58
- Nigdy nie zagram Lecha Wałęsy - mówił w "Sezonie na Dwójkę" Piotr Adamczyk.
Audio

- Szukałem z widzem nici "ludzkiego" porozumienia - mówi Piotr Adamczyk o rolach Fryderyka Chopina, Mozarta, Jana Pawła II, Ludwika XIV. Ludzi wielkiego formatu, prawdziwie charyzmatycznych postaci. Ale jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych polskich aktorów młodego pokolenia grywał też Artura z "Tanga", Kornela z "Testosteronu" i wiele innych komicznych oraz tragikomicznych ról.

Podziwiany w teatrze, filmie, serialach telewizyjnych i  dubbingu artysta przez lata związany był także z Teatrem Polskiego Radia.  - To dla mnie wielka przygoda, która zaczęła się już w szkole teatralnej - wspomina. - Radio daje aktorowi rzadką szansę spotkania z wielkimi tekstami.

Piotr Adamczyk wraca w rozmowie do czasów szkoły teatralnej, a nawet dzieciństwa. - Choć zabrzmi to banalnie, to aktorem chciałem być już jako mały chłopiec - twierdzi. - Miałem wielkie szczęście studiować u takich mistrzów, jak Anna Seniuk, Mariusz Benoit, Zbigniew Zapasiewicz czy Gustaw Holoubek. Wszyscy chcieliśmy ich naśladować, ale, dzięki Bogu, było to po prostu niemożliwe.

W "Sezonie na Dwójkę" prowadzonym przez Annę Fuksiewicz Piotr Adamyczk opowiadał także o swoim stosunku do zawodu aktorskiego i popularności, o wyzwaniach pracy producenta filmowego, o rolach, które zagrał, i tych, o których marzy. Potwierdził też, że najtrudniejszą dotychczasową kreacją była dlań postać Jana Pawła II, i wyznał, że nie przyjąłby od Andrzeja Wajdy propozycji zagrania Lecha Wałęsy...

 

Całej audycji posłuchać można, klikając na "Papież i amant w jednej osobie" w boksie po prawej stronie.

Czytaj także

"Święty interes" - komedia religijna

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2010 15:55
Do kin trafia "Święty interes" - komedia o polskiej religijności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adamczyk i Woronowicz wreszcie mniej święci

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2010 19:12
Od piątku w kinach nowa komedia Macieja Wojtyszki "Święty interes", w której Adamczyk i Woronowicz mogli skonfrontować się ze swoimi "świętymi" rolami – Jana Pawła II i Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak najlepszym aktorem zagranicznym

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2010 10:20
Piotr Adamczyk uznany został za najlepszego aktora zagranicznego na jednym z największych chińskich festiwali filmowych.
rozwiń zwiń