Co z najpiękniejszym parkiem Warszawy?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 06:00
Jaką wizję Łazienek Królewskich ma ich nowy dyrektor? Czy to przede wszystkim teren rekreacyjny, czy też zabytek? Posłuchaj rozmowy.
Audio
Pałac na Wodzie, Łazienki Królewskie, Warszawa.
Pałac na Wodzie, Łazienki Królewskie, Warszawa.Foto: Wikipedia

20 lipca br. minister kultury Bogdan Zdrojewski powołał na stanowisko dyrektora Łazienek Królewskich Tadeusza Zielniewicza (pełniącego dotychczas m.in. funkcje: wojewódzkiego konserwatora zabytków w Lublinie i generalnego konserwatora w ministerstwie kultury).

W dzisiejszym "Sezonie na Dwójkę" o sytuacji w Łazienkach Królewskich i ich przyszłości Bartosz Panek rozmawiał z nowo powołanym dyrektorem Łazienek –  Tadeuszem Zielniewiczem; Piotrem Majewskim – dyrektorem departamentu dziedzictwa kulturowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Jarosławem Zielińskim – varsavianistą.

W kontekście kontrowersyjnego dla wielu pomysłu leżakowania w Parku, prowadzący pytał Tadeusza Zielniewicza o wizję Łazienek: czy to przede wszystkim teren rekreacyjny, czy też zabytek?

_

Przedstawiliśmy rozmowę z byłym dyrektorem Łazienek – Przemysławem Nowogórskim, który mówił o swojej nagłej dymisji, dotychczasowej pracy i wyzwaniach, jakie stoją przed nową dyrekcją.

_

Piotr Majewski mówił o przyczynach, dla których minister Zdrojewski odwołał byłego dyrektora i powołał na to stanowisko Tadeusza Zielniewicza. Prowadzący audycję pytał, dlaczego nie odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Łazienek.

Tadeusz Zielniewicz opowiadał o swojej roli dyrektora Łazienek, o wizji swojej pracy, o czekajcych go zadaniach. Mówił też o ogromnym, niewykorzystanym wciąż, potencjale kulturowym Łazienek (temat dziedzictwa Parku rozwinął później Jarosław Zieliński).

Audycję współtworzyli również słuchacze, którzy telefonowali, zadając interesujące pytania: o otwarcie Łazienek na niewidomych, o przewodnikach Parku, o koncertach i spotkaniach muzycznych w Łazienkach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Co z najpiękniejszym parkiem Warszawy?"

Audycję prowadził Bartosz Panek.


Czytaj także

KLCW: Łazienki

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2008 11:44
W audycji Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego spacer po Łazienkach Królewskich w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łazienki Królewskie mają nowego dyrektora

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2010 14:26
- Łazienki Królewskie będą bardziej przyjazne dla zwiedzających, będzie wolno im nawet wchodzić na trawniki - deklaruje nowy dyrektor Tadeusz Zielniewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leżakowanie na trawie i rodzinne pikniki w Łaziekach

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2010 10:26
Leżakowanie na trawie, swobodna rekreacja, rodzinne imprezy i obiekty otwarte dla zwiedzających - tak chciałby widzieć w niedługim czasie Łazienki Królewskie ich nowy szef Tadeusz Zielniewicz. - Trawnik nie jest zabytkiem - powiedział Zielniewicz.
rozwiń zwiń