Polskie Radio
Section05
Piotr Majewski

Piotr Majewski: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe musi patrzeć w przyszłość i wspierać muzyków

- Możemy się chwalić wspaniałą historią, ale nie to powinno stanowić o sile stowarzyszenia. Jesteśmy od tego, aby artystów otoczyć opieką. Chcielibyśmy za pośrednictwem wielu fundacji i międzynarodowych organizacji uzyskiwać wsparcie i fundusze przede wszystkim dla młodego jazzu. Do PSJ powinien zapisać się każdy, kto kocha dobrą muzykę - mówił w Dwójce Piotr Majewski, nowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Dwójka Polskie Stowarzyszenie Jazzowe

Polski rozdział w "Księdze Muzycznych Olśnień"

W wyjątkowej, świątecznej odsłonie "Księgi muzycznych olśnień" Piotr Majewski zaprosił nas na godzinę z muzyką polskich artystów. Na liście utworów znaleźli się polscy mistrzowie jazzu w światowym wydaniu, czyli String Connection, soulowo-jazzowy Mietek Szcześniak oraz młoda i bardzo obiecująca saksofonistka Marta Wajdzik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Jazz Mieczysław Szcześniak Dagadana Krzesimir Dębski soul

Olśniewające brzmienia na "niespotykanie zimny maj"

– W tym roku wiosna opornie budzi się do życia. Niby zielono, niby ptaki radośnie śpiewają, ale nadal jest to, jak śpiewała Kora w jednej z olśniewających swoją urodą piosenek, niespotykanie zimny maj – powiedział na początek audycji Piotr Majewski. Kolejny rozdział "Księgi Muzycznych Olśnień" otworzył utwór, który zamknął poprzednie spotkanie – "Don't Cry In The Rain" grupy Walk Away.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Jazz

Królowe polskiej wokalistyki. Urszula Dudziak i Kayah w audycji Piotra Majewskiego

W najnowszej odsłonie audycji Piotr Majewski postanowił skupić się na twórczości wykonawczyń, których mogliśmy posłuchać przy okazji poprzedniego spotkania, a konkretnie damy futurystycznej wokalistyki jazzowej Urszuli Dudziak oraz muzycznego kameleona Kayah. – To specjalne Państwa życzenie, aby jeszcze troszkę rozszerzyć nasze fascynacje – powiedział dziennikarz, otwierając kolejny rozdział "Księgi Muzycznych Olśnień".
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Kayah Urszula Dudziak Jazz