"Placówka 44" - 12 nowych pieśni powstańczych

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 10:00
W "Poranku Dwójki" opowiadaliśmy o albumie nagranym przez zespół Voo Voo, poświęconym wydarzeniom sierpnia 1944 roku.
Audio
  • Rozmowa o płycie "Placówka 44" (Poranek Dwójki)
  • Z Romaną Aniel, dyrektor Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danz”, rozmawia Małgorzata Nieciecka Mac (Poranek Dwójki)
Płyta Placówka 44 pokazuje wiele aspektów Powstania Warszawskiego i  prezentuje różne perspektywy spojrzenia na sierpień 1944 roku (na zdjęciu fragment okładki płyty)
Płyta "Placówka 44" pokazuje wiele aspektów Powstania Warszawskiego i prezentuje różne perspektywy spojrzenia na sierpień 1944 roku (na zdjęciu fragment okładki płyty)Foto: materiały promocyje

24 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert zatytułowany "Placówka 44" promujący album o tym samym tytule. Na płycie znajduje się 12 utworów skomponowanych przez muzyków z zespołu Voo Voo. Teksty to w większości opracowania wierszy nadesłanych na konkurs "Placówka 44" oraz innych utworów powstałych w okresie Powstania Warszawskiego. Naszymi gośćmi były uczestniczące w nagraniu tej płyty wykonawczynie: Barbara Derlak i Barbara Wrońska.

Zapraszaliśmy również do Krakowa na Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza".

***

Audycję "Poranek Dwójki" prowadził Paweł Siwek.

bch/mm

Czytaj także

Skrytka z ulicy Polnej - powstańcza tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 17:50
W "Poranku Dwójki" powróciliśmy do przeszłości, a to w związku z niedawnym odkryciem na ulicy Polnej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka, która przywróciła młodość powstańcom

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 11:00
- Po publikacji zadzwoniła do mnie jedna z bohaterek i podziękowała za przypomnienie najpiękniejszych chwil życia. A przecież oni byli wtedy "zwierzyną łowną"... - mówiła autorka książki "Powstańcy 44. Bohaterowie i świadkowie".
rozwiń zwiń