X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Malajkat. Człowiek w cudzysłowie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 10:50
– Wydaje mi się, że zawód, który uprawiam, powinien cechować dystans do siebie i do tego, co się robi – mówił Wojciech Malajkat, aktor, pedagog i... bohater książki.
Audio
  • Człowiek w cudzysłowie. Rozmowa z Wojciechem Malajkatem (Poranek Dwójki)
Wojciech Malajkat w książce opowiada o swojej drodze z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do głośnych filmów
Wojciech Malajkat w książce opowiada o swojej drodze z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do głośnych filmówFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Autorką tomu "Wojciech Malajkat. Rozmowy o życiu i teatrze. O gust walczę" jest Katarzyna Suchcicka. Oprócz Wojciecha Malajkata głos w niej zabierają jego przyjaciele: Piotr Polk, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau.

– Przychodzi taki moment, gdy już nie chce się ukrywać za rolami, za postaciami, funkcjami, takimi jak nauczyciel czy dyrektor – tłumaczył aktor. – I kiedy ktoś przychodzi i chce się czegoś dowiedzieć, to człowiek się czasem odkrywa. I ja właśnie tak się odkryłem – powiedział.

Wojciech Malajkat mówił w Dwójce m.in. o "autoironii i cudzysłowie", czyli o dystansie, który był potrzebny do powstania takiej książki. Wyznał także, które sytuacje - i które grupy wiekowe - są dziś w stanie go rozbawić i co się wydarzyło pewnego razu, gdy grał Hamleta.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Wojciech Malajkat (aktor, pedagog)

Data emisji: 5.11.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Malajkat: moja przygoda z książkami zaczęła się od Odarpiego

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 01:47
- Do dziś mam wiele książkowych wspomnień, bo łykanie lektur właściwie tonami to wciąż moja pasja. Bardzo cieszę się, że zaraziłem się tym i to w dzieciństwie - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Bluszcz: celuję w stanowiska kierownicze

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 10:00
- Pożar w Burdelu zaproponował mi rolę menadżera kultury, a Wojciech Malajkat - postać dyrektora sanatorium w "Czarodziejskiej górze" - żartował aktor, zapraszając na nowy spektakl Teatru Syrena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat i 70 lat Teatru Syrena

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 09:00
- Tradycja tego teatru jest ogromna. Najwięksi polscy aktorzy i reżyserzy znaleźli sobie tam miejsce - opowiadał w Dwójce dyrektor artystyczny placówki.
rozwiń zwiń