X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Paderewski zarabiał jak Michael Jackson"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 10:00
Krzesimir Dębski zapraszał na II Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego, który odbędzie się w dniach od 6 do 12 listopada w Warszawie.
Audio
  • Krzesimir Dębski zaprasza na II Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego (Poranek Dwójki)
Krzesimir Dębski
Krzesimir Dębski Foto: Grzegorz Śledź/PR2

- Nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak wielkim artystą, celebrytą i mężem stanu był Paderewski - podkreślał nasz gość. - Przecież on sfinansował 100-tysięczną Armię Hallera. Wydał też majątek na pomoc charytatywną dla odrodzonej po I wojnie światowej Polski. A po Stanach Zjednoczonych podróżował prywatnym pociągiem ze służbą, fortepianami i papugami. Były miasta, które zbudowały linie kolejowe, żeby przyjąć Paderewskiego! - wymieniał Krzesimir Dębski.

W programie II Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego znajdą się koncerty symfoniczne, kameralne i jazzowe, wystawy, projekcje filmów oraz panele dyskusyjne. Krzesimir Dębski z przyjaciółmi przedstawi 9 listopada w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii program "Paderewski - Jazz - Inspiracje". W Dwójce podkreślił jednak, że więcej inspiracji czerpał z XIX-wiecznego salonu mieszczańskiego niż z mody na improwizowane przeróbki klasyki.

***

Prowadził: Marcin Pesta

Gość: Krzesimir Dębski (kompozytor, jazzman)

Data emisji: 6.11.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyką porywał serca i dusze, ale oddał się polityce. Mąż stanu Paderewski

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 09:47
Jerzy Waldorff mówił o Ignacym Janie Paderewskim, że wygrał Polskę na fortepianie. - Przede wszystkim był on urodzonym dyplomatą - mówi Wiesław Dąbrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O człowieku, który wygrał Polskę na fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 11:00
Zbliża się II Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. Przypomnijmy jego osiągnięcia jako męża stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Jan Paderewski - dobry duch polskiej niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 02:34
Między innymi dzięki niemu marzenie o Polsce po 123 latach zaborów stało się rzeczywistością. - Ignacy Jan Paderewski był jednym z współtwórców niepodległości - mówi historyk prof. Grzegorz Nowik.
rozwiń zwiń