X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Najwięcej kościołów budowano za Jaruzelskiego"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 10:00
- W okresie PRL powstało w Polsce 3600 kościołów - mówiła Bogna Świątkowska, która w Dwójce opowiadała o projekcie "Architektura VII Dnia".
Audio
  • Jaka jest wartość powojennych kościołów? (Poranek Dwójki)
Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Ksawerowie. Prace budowlane ruszyły 1 czerwca 1982 r., a wmurowania kamienia węgielnego pod nową świątynię dokonał ks. prymas Józef Glemp w dniu 7 października 1982 r
Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Ksawerowie. Prace budowlane ruszyły 1 czerwca 1982 r., a wmurowania kamienia węgielnego pod nową świątynię dokonał ks. prymas Józef Glemp w dniu 7 października 1982 rFoto: Jolanta Dyr, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Przedsięwzięcie to dokumentuje budowle sakralne, które powstały w Polsce po II soborze watykańskim. Bogna Świątkowska z fundacji Bęc Zmiana zwracała uwagę, że sposób ich powstawania przypominał współczesne akcje crowdfundingowe - kościoły budowano ze składek wiernych. Co ciekawe, komunistyczne władze nie tylko nie przeszkadzały tym przedsięwzięciom, ale traktowały je jako element prowadzenia swojej polityki społecznej.

O architektonicznym fenomenie powojennych kościołów opowiedział w audycji architekt Jakub Wacławek.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: Bogna Świątkowska i Jakub Wacławek

Data emisji: 28.12.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złoczew. Tam można usłyszeć Boga

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015 16:00
- Milczenie i odosobnienie to nie trudność. Cisza pozwala nam usłyszeć głos Boga, dowiedzieć się, czego od nas chce w danym momencie - wyjaśniają Siostry Kamedułki ze Złoczewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pokazać narodziny Boga?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 11:00
Boże Narodzenie jest jednym z najczęściej pojawiających się tematów sztuki chrześcijańskiej. Zapraszamy na gawędę o różnych jego motywach w malarstwie europejskim.
rozwiń zwiń