Maja Ostaszewska: rola w "Pitbullu" to rodzaj żartu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 09:00
– Zrobiłam go sobie i moim widzom. Mam nadzieję, że to będzie miła niespodzianka – mówiła aktorka o zaskakującym występie w filmie "Pitbull. Nowe porządki".
Audio
  • Maja Ostaszewska: rola w "Pitbullu" to rodzaj żartu (Poranek Dwójki)
W filmie Pitbull. Nowe porządki (premiera odbyła się 21 stycznia) Maja Ostaszewska wciela się w rolę Oli
W filmie "Pitbull. Nowe porządki" (premiera odbyła się 21 stycznia) Maja Ostaszewska wciela się w rolę Oli Foto: Grzegorz Śledź/PR2

– Wierzę, że dla aktora bardzo ważna jest odwaga w zmierzeniu się z różnymi konwencjami – powiedziała Maja Ostaszewska. – Nawet gdy znajdziemy formę najbliższą naszemu gustowi i możliwościom, to, zostając w niej przez długi czas, nie unikniemy powtarzalności i wygody. A jeśli traktujemy twórczo ten zawód, wygoda jest czymś bardzo niedobrym – tłumaczyła.

Aktorka wyznała, że jest fanką pierwszego filmu "Pitbull" i tłumaczyła, co ją pociąga w "dość potwornym" świecie zbudowanym przez reżysera Patryka Vegę. Opowiadała też o kreowanej przez siebie postaci Olki, którą można nazwać "ekskluzywną blacharą".

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Maja Ostaszewska (aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna)

Data emisji: 29.01.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd

Czytaj także

Marcin Koszałka: "Czerwony pająk", ukryte twarze perwersji

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 22:20
- Nie chciałem opowiadać, czym jest zło, skąd się bierze. Wolałem skupić się na swoistym pragnieniu perwersji, ukrytej w człowieku fascynacji złem – opowiadał Marcin Koszałka o swoim najnowszym filmie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hamlety zamiast omletów. Aktorstwo Ireneusza Czopa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:00
Inspiratorką artystycznej drogi aktora była jego babcia, która wnukowi smażyła właśnie hamlety. – Uwielbiała literackie żarty – wspominał Ireneusz Czop.
rozwiń zwiń