Koryfeusz Muzyki Polskiej. Równi wśród równych

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 09:30
– To nie jest nagroda Instytutu Muzyki i Tańca ani jej dyrektora. Pełnimy wyłącznie funkcję organizatora i operatora – mówił Andrzej Kosowski.
Audio
  • Andrzej Kosowski o nagrodzie Koryfeusz Muzyki Polskiej (Poranek Dwójki)
Koryfeusz Muzyki Polskiej jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej, gatunkowo i chronologicznie, muzyki polskiej (zdj. ilustracyjne)
Koryfeusz Muzyki Polskiej jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej, gatunkowo i chronologicznie, muzyki polskiej (zdj. ilustracyjne)Foto: Xavez/flickr/CC BY-SA 2.0

Koryfeusze Muzyki Polskiej zostaną w tym roku przyznane po raz szósty. Mimo krótkiej historii nagroda zyskała już pewien prestiż. – Głosy laureatów oraz osób, które biorą udział w całym procesie zgłaszania, nominowania, głosowania świadczą o tym, że to ważne wyróżnienie, bo wręczane przez całe środowisko muzyczne – powiedział Andrzej Kosowski. – Zaletą nagrody jest to, że nagradzani są równi wśród równych, pierwsi wśród pierwszych – dodał.

Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca opowiadał w Dwójce o tym, jak zgłosić się do konkursu, jakie wymagania musi spełnić kandydat do nagrody, a także zwrócił uwagę na całkiem nową kategorię, w której zostanie przyznany jeden z tegorocznych Koryfeuszy i która ponadto wnosi istotną nowość w procesie wyłaniania zwycięzcy.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Andrzej Kosowski (dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca)

Data emisji: 4.08.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/pj

Czytaj także

Wybrano najlepszy "Sen nocy letniej" Mendelssohna

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 10:00
"Płytowy Trybunał Dwójki", wysłuchawszy kilku wykonań szekspirowskiej kompozycji Felixa Mendelssohna, zdecydował.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Freszel: obce języki obnażają braki w emisji głosu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 19:00
- Najlepiej dla śpiewaka, gdyby urodził się z umiejętnością co najmniej dwóch języków, a potem uczył się kolejnych - mówiła w Dwójce Joanna Freszel, jedna z najciekawszych śpiewaczek młodego pokolenia.
rozwiń zwiń