Twórczość Różewiczów w Radomsku i Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 09:00
9 października mija 95. rocznica urodzin Tadeusza Różewicza. O związanych z tym wydarzeniach mówiliśmy w "Poranku Dwójki".
Audio
  • Barbara Osterloff o Różewicz Open Festiwal w Radomsku oraz Paweł Miśkiewicz o spektaklu "Nauka chodzenia" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (Poranek Dwójki)
Tadeusz Różewicz urodził się 1921 r. w Radomsku, zmarł w 2014 r. we Wrocławiu
Tadeusz Różewicz urodził się 1921 r. w Radomsku, zmarł w 2014 r. we WrocławiuFoto: wikimedia/domena publiczna

Na początku października przypomniana będzie twórczość wybitnego poety, prozaika, dramaturga i scenarzysty. W jego rodzinnym mieście Radomsku odbędzie się po raz kolejny Różewicz Open Festiwal poświęcony twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Z kolei w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu na 7 października zaplanowano premierę "Nauki chodzenia" Tadeusza Różewicza w reżyserii Pawła Miśkiewicza. To spektakl-wędrówka przez dramaty, prozę i poezję twórcy.

O rocznicowych wydarzeniach opowiadała w Dwójce Barbara Osterloff, dyrektor artystyczna Różewicz Open Festiwal w Radomsku.

***

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Barbara Osterloff

Data emisji: 5.10.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/bch

Czytaj także

Jerzy Stuhr: Różewicz nie pisał sztuk

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 10:00
- On pisał gotowe spektakle. Scenariusze, które reżyser powinien po prostu dobrze zrealizować - mówił Jerzy Stuhr pracujący nad inscenizacją sztuki "Na czworakach" dla warszawskiego Teatru Polonia.
rozwiń zwiń