Jerzy Stuhr: Różewicz nie pisał sztuk

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 10:00
- On pisał gotowe spektakle. Scenariusze, które reżyser powinien po prostu dobrze zrealizować - mówił Jerzy Stuhr pracujący nad inscenizacją sztuki "Na czworakach" dla warszawskiego Teatru Polonia.
Audio
  • Jerzy Stuhr o pracy nad inscenizacją sztuki Różewicza (Poranek Dwójki)
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: G. Śledz/PR2

- Paradoksalnie im bardziej inscenizator wierny jest Różewiczowi, tym bardziej zaznacza się jego indywidualność - podkreślił nasz gość wyjaśniając, jak po wielu latach "Na czworakach" stało się jego osobistą wypowiedzią. Wypowiedzią o dewaluacji słowa, spektaklem, który nie może się rozpocząć.

Jerzy Stuhr mówił też o ogromnym znaczeniu sztuk Różewicza dla jego pokolenia oraz wspominał "dobre nakłucie przez Andrzeja Wajdę".

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Jerzy Stuhr (aktor, reżyser)

Data emisji: 27.10.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mm/mc

Czytaj także

Jerzy Stuhr: zrodziła się we mnie przekora

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 16:00
Najpierw był etap naśladownictwa i parodii – naśladował "Trzech Muszkieterów", "Winnetou". Dzięki temu zaczął nabierać umiejętności bycia kimś innym. W teatrze studenckim zaczął się w nim rodzić bunt...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Stuhr: interesuje mnie spotkanie tragizmu z komedią

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:15
W "Poranku Dwójki" gościliśmy znakomitego aktora, który opowiadał o zbliżającej się premierze Teatru Polonia w Warszawie. To "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej - w reżyserii i z udziałem właśnie Jerzego Stuhra.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż wstecz do brzucha matki. Jerzy Stuhr kończy "Obywatela"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 14:50
– Chcę skomplikować widzowi odbiór filmu, aby nie tylko żuł popcorn w kinie, ale by myślał razem z ekranem – mówił w Dwójce Jerzy Stuhr o swoim najnowszym obrazie, który do kin wejdzie jesienią tego roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Stuhr: w notesie Pilcha były te same cudzołożnice, co w moim

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 20:00
– Odebrałem tę książkę bardzo osobiście. Czułem głębokie pokrewieństwo z pisarzem i jego bohaterem, a także autoironicznym humorem tego tekstu – mówił w Dwójce Jerzy Stuhr o powieści Jerzego Pilcha "Spis cudzołożnic", którą od 9 kwietnia czytamy na naszej antenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Stuhr: Marcin Wrona imponował mi odwagą

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 17:37
- Zawsze mu chodziło o coś więcej, o podniesienie przesłania trochę wyżej - powiedział o zmarłym reżyserze Marcinie Wronie aktor i pedagog Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń