"Krystyna Sienkiewicz zarażała poczuciem humoru"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 10:00
– Z ironią i dystansem komentowała wszystko to, co się dzieje w kraju, bo miała temperament naprawdę kabaretowy – mówił Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłą 12 lutego artystkę teatru, filmu i estrady.
Audio
  • "Krystyna Sienkiewicz zarażała poczuciem humoru". Aktorkę wspominają Olgierd Łukaszewicz i Olga Lipińska (Poranek Dwójki)
W 2015 r. Krystyna Sienkiewicz odwiedziła Dwójkę w związku z jubileuszem 60-lecia pracy twórczej
W 2015 r. Krystyna Sienkiewicz odwiedziła Dwójkę w związku z jubileuszem 60-lecia pracy twórczejFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Aktor przypomniał, że Krystynę Sienkiewicz uhonorowano Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". – To dlatego, że była znana wszystkim Polakom, choć grała w filmach niewielkie role. Jednak rola szeregowego Anieli w "Rzeczpospolitej Babskiej" była przebojem i spodobała się milionom widzów. Przez lata trwał podziw dla tej kreacji – opowiadał.

Olgierd Łukaszewicz oraz reżyserka Olga Lipińska wspominali także ogromny dystans Krystyny Sienkiewicz do siebie. Aktorka kpiła ze swej popularności, ze swojego starzenia się, a nawet ze swych chorób - m.in. nowotworu oczu, z którym zmagała się w ostatnich latach życia.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Olga Lipińska (reżyserka), Olgierd Łukaszewicz (aktor, prezes ZASP)

Data emisji: 13.02.2017

Godzina emisji: 7.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/bch

Czytaj także

Nie żyje aktorka Krystyna Sienkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 11:30
Artystka estradowa, teatralna, filmowa i telewizyjna zmarła w niedzielę w nocy w wieku 81 lat. Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych piosenek i skeczy z udziałem znakomitej aktorki oraz rozmowy z samą Krystyną Sienkiewicz, która w 2015 roku świętowała jubileusz 60-lecie pracy twórczej.
rozwiń zwiń