X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Konwicki. Biografia po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 08:00
- To bardziej opowieść biograficzna, w której chciałam go pokazać w sposób wielostronny - mówiła w Dwójce Lidia Sadkowska-Mokkas, autorka książki "Konwicki - cudzoziemiec tranzytowy".
Audio
  • Lidia Sadkowska-Mokkas o książce "Konwicki - cudzoziemiec tranzytowy" (Poranek Dwójki)

Tadeusz Konwicki okł.jpg

Publikacja Lidii Sadkowskiej-Mokkas to pierwsza próba biograficznego spojrzenia na życie oraz twórczość wybitnego literata, reżysera i scenarzysty. Autorka wyjaśniała w "Poranku Dwójki", dlaczego Tadeusza Konwickiego określiła w tytule mianem "cudzoziemca tranzytowego". - Konwicki zawsze podkreślał swoją cudzoziemskość, że patrzy na zjawiska takie jak Warszawa czy Wilno z dystansu. Podobało mu się określenie "emigrant", które nadał mu Kazimierz Kutz. Tranzyt z kolei dotyczy jego podróży życiowej, ale i duchowej, której początek miał miejsce w Nowej Wilejce w 1926 roku, a koniec w Warszawie w roku 2015.

Lidia Sadkowska-Mokkas mówiła o najważniejszych dokonaniach Tadeusza Konwickiego, źródłach, z których czerpała wiedzę o jego życiu, ale też o ukochanym kocie Iwanie, który trafił do wielu dzieł pisarza. 

***
Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Lidia Sadkowska-Mokkas

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 8.10

bch/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Konwicka: w cieniu dużego drzewa nic nie rośnie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 12:00
- To zdanie syna Miłosza odnieść można do dzieci wszystkich wybitnych osób. Dlatego w młodości w ogóle nie czytałam książek ojca - zdradziła Maria Konwicka, córka wybitnego twórcy i gość festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Konwicki: miałem szczęście do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 12:00
– Nawet teraz, gdy jestem niezbyt apetycznym starszym panem, doznaję od ludzi dużo dobrego – mówił w nagraniu archiwalnym z 2000 r. wybitny pisarz i reżyser.
rozwiń zwiń