X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Varga: Robert Sankowski pisał o muzyce z rozmachem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 11:00
- Zawsze czytałem jego teksty, nawet jeśli pisał o płytach, które mnie nie interesują, bo wiedziałem, że czegoś się dowiem o kulturze i świecie - zmarłego dziennikarza i krytyka muzycznego wspominał w Dwójce pisarz Krzysztof Varga.
Audio
  • Krzysztof Varga o Robercie Sankowskim (Poranek Dwójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/stheaker/domena publiczna

Krzysztof Varga opowiadał, że z Robertem Sankowskim poznał się w warszawskim liceum św. Augustyna, a lata ich muzycznego formowania przypadły na lata 80., czas, kiedy w Polsce z wielką mocą rozkwitła muzyka rockowa. - On się do niej nie ograniczał, był otwarty na różne gatunki, pisząc o muzyce, widział w niej coś więcej niż tylko rozrywkę, zawsze szukał szerszych kulturowych i społecznych kontekstów.

Pisarz podkreślił, że Robert Sankowski wraz z wiekiem nie zamykał się na nowe trendy i do ostatnich dni pisał o nowych płytach. - On bardzo cieszył się tym pisaniem. Uważam, że to nieustające zaciekawienie muzyką przedłużyło mu życie.

Robert Sankowski zmarł po długiej chorobie nowotworowej w wieku 48 lat. O muzyce pisał m.in. dla Teraz Rocka, Gazety Wyborczej i portalu Onet.pl. Był też jurorem festiwali muzycznych m.in. w Jarocinie.

***

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Goście: Krzysztof Varga (pisarz)

Data emisji: 8.08.2017

Godzina emisji: 7.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Varga o "T2: Trainspotting": to ważna diagnoza współczesności

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 17:00
- Dla mnie ten film jest ważniejszy niż mnóstwo artykułów publicystycznych, które ostatnio przeczytałem na temat Brexitu i Europy - mówił w Dwójce ceniony prozaik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Péter Nádas. Obsesje i narracje "pisarza miejskiego"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 20:00
– Jego pisarstwo wyróżnia zupełnie nowe konstruowanie tekstu prozatorskiego – mówiła Elżbieta Sobolewska, tłumaczka długo oczekiwanej powieści "Pamięć" Pétera Nádasa.
rozwiń zwiń