Gabriela Mościcka sentymentalnie do tańca

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 18:08
Artystka z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej opowie w "Poranku Dwójki" o dawnych potańcówkach w związku z wydarzeniem w siedzibie Sinfonii Varsovia.
Gabriela Mościcka w studiu Polskiego Radia podczas nagrywania drugiej płyty Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
Gabriela Mościcka w studiu Polskiego Radia podczas nagrywania drugiej płyty Warszawskiej Orkiestry SentymentalnejFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Na ulicy Grochowskiej w Warszawie w każdy weekend między 19 sierpnia a 10 września można będzie zatańczyć, posłuchać muzyki oraz poznać zasady różnych stylów tanecznych. Warszawska Orkiestra Sentymentalna rozpocznie ten taneczny cykl właśnie w sobotę 19 sierpnia. Gabriela Mościcka będzie naszym gościem po godz. 9.30.

Wcześniej - po 8.30 - Maria Baliszewska opowie o trwającym 49. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Motywem przewodnim wydarzenia w tym roku jest dziecko i jemu będzie poświęcona międzynarodowa konferencja naukowa.

Folkową Płytą Poranka będzie album Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej "Umówmy się na dziś". Do zdobycia o godz. 8.45.

Nie zabraknie naszych stałych propozycji, czyli "Pięciu minut nad Biblią", "Archiwalni", a także przeglądu prasy, do której zajrzy Renata Lis.

***

Na "Poranek Dwójki" w sobotę (19.08) w godz. 6.00-10.00 zaprasza Anna Szewczuk.

mc/mk

Zobacz więcej na temat: folk taniec Sinfonia Varsovia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Orkiestra Dęta z Jędrzejówki: gramy od narodzin do zejścia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 11:00
- Występujemy na weselach, pogrzebach, dbamy o oprawę uroczystości kościelnych, ślubów - wymieniał Józef Czerw, lider Orkiestry Dętej z Jędrzejówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piosenki czasem przechodziły kanałami jak powstańcy"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 15:19
- Ten repertuar ma ciekawe losy. Nie ma jednak jakiegoś szczególnego kanonu tych pieśni - opowiadała w Dwójce dr Weronika Grozdew-Kołacińska, współorganizatorka wspólnego śpiewania powstańczych pieśni na placu Piłsudskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, że przy takich sąsiadach nasz folklor przetrwał, to cud"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 15:30
- Udało nam się zachować inne stroje, muzykę, pieśni i obyczaje, mimo że te różnice obejmują raptem jedno małe miasteczko i kilka okolicznych wsi - o kulturze Czarnych Górali opowiadała w Dwójce Wanda Łomnicka-Dulak, śpiewaczka i regionalistka z Piwnicznej-Zdroju.
rozwiń zwiń