X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gabriela Mościcka sentymentalnie do tańca

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 18:08
Artystka z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej opowie w "Poranku Dwójki" o dawnych potańcówkach w związku z wydarzeniem w siedzibie Sinfonii Varsovia.
Gabriela Mościcka w studiu Polskiego Radia podczas nagrywania drugiej płyty Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
Gabriela Mościcka w studiu Polskiego Radia podczas nagrywania drugiej płyty Warszawskiej Orkiestry SentymentalnejFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Na ulicy Grochowskiej w Warszawie w każdy weekend między 19 sierpnia a 10 września można będzie zatańczyć, posłuchać muzyki oraz poznać zasady różnych stylów tanecznych. Warszawska Orkiestra Sentymentalna rozpocznie ten taneczny cykl właśnie w sobotę 19 sierpnia. Gabriela Mościcka będzie naszym gościem po godz. 9.30.

Wcześniej - po 8.30 - Maria Baliszewska opowie o trwającym 49. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Motywem przewodnim wydarzenia w tym roku jest dziecko i jemu będzie poświęcona międzynarodowa konferencja naukowa.

Folkową Płytą Poranka będzie album Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej "Umówmy się na dziś". Do zdobycia o godz. 8.45.

Nie zabraknie naszych stałych propozycji, czyli "Pięciu minut nad Biblią", "Archiwalni", a także przeglądu prasy, do której zajrzy Renata Lis.

***

Na "Poranek Dwójki" w sobotę (19.08) w godz. 6.00-10.00 zaprasza Anna Szewczuk.

mc/mk

Zobacz więcej na temat: folk taniec Sinfonia Varsovia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orkiestra Dęta z Jędrzejówki: gramy od narodzin do zejścia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 11:00
- Występujemy na weselach, pogrzebach, dbamy o oprawę uroczystości kościelnych, ślubów - wymieniał Józef Czerw, lider Orkiestry Dętej z Jędrzejówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piosenki czasem przechodziły kanałami jak powstańcy"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 15:19
- Ten repertuar ma ciekawe losy. Nie ma jednak jakiegoś szczególnego kanonu tych pieśni - opowiadała w Dwójce dr Weronika Grozdew-Kołacińska, współorganizatorka wspólnego śpiewania powstańczych pieśni na placu Piłsudskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, że przy takich sąsiadach nasz folklor przetrwał, to cud"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 15:30
- Udało nam się zachować inne stroje, muzykę, pieśni i obyczaje, mimo że te różnice obejmują raptem jedno małe miasteczko i kilka okolicznych wsi - o kulturze Czarnych Górali opowiadała w Dwójce Wanda Łomnicka-Dulak, śpiewaczka i regionalistka z Piwnicznej-Zdroju.
rozwiń zwiń