X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Krew Boga". Mechanizmy nawracania w średniowieczu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 10:00
- Historie pierwszych misjonarzy były dla mnie pretekstem do opowiedzenia o tym, jak ci ludzie odczuwali pewne sprawy i co robili w konkretnych sytuacjach - o swoim właśnie powstającym filmie opowiadał w Dwójce Bartosz Konopka.
Audio
  • Bartosz Konopka o filmie "Krew Boga" (Poranek Dwójki)

Bohaterem nowego filmu Bartosza Konopki pt. "Krew Boga" jest rycerz Willibrord, który dociera na ostatnią pogańską wyspę. Tam ratuje go młody chłopak Bezimienny. - Skupiamy się na najmniejszej relacji międzyludzkiej, w której jak w soczewce odbija się cały świat. To historia dwóch facetów, którzy się zaprzyjaźniają. Wiele od nich nawzajem zależy, mogą zrobić coś dobrego, ale mogą też zniszczyć cały świat - mówił reżyser w "Poranku Dwójki".

Bartosz Konopka Fascynuje mnie mieszanie gatunków. Jak robię dokumenty, to szukam w nich fikcji. Jak robię rzeczy fabularne, to opieram się na prawdziwych historiach

Fabuła filmu jest luźno oparta na historiach misjonarzy, którzy nawracali Słowian i Prusów, takich jak święty Wojciech czy święci Cyryl i Metody. - Dla mojego bohatera Willibrorda to ostatnia misja. On wie, że przynosi ludziom dobre, że chce opowiedzieć im o Bogu, jego miłości i innym pomyśle na życie. Jego historia to opowieść o natchnieniu, ale też o pewnej manipulacji w dążeniu do celu.

Rolę Willibrorda gra Krzysztof Pieczyński, ale w filmie pojawiają się też aktorzy belgijscy i francuscy. Bartosz Konopka opowiadał, w jaki sposób udało mu się namówić do występu wybitnego francuskiego performera Olivier de Sagazana, dla którego będzie to aktorski debiut. Reżyser wyjawił też, dlaczego pierwotnie chciał, żeby jego film miał tytuł "Niemy".

***

Rozmawiał: Marcin Pesta

Gość: Bartosz Konopka (reżyser)

Data emisji: 22.08.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapłan voodoo wśród polskich duchów. Bartosz Konopka o PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 09:40
- Oni nie chcieli być ze mną, nie chcieli być nawet ze sobą - mówił kapłan voodoo w dokumencie "Sztuka znikania". Czy rzeczywiście Polacy byli jednym z najbardziej przygnębionych narodów na świecie? Co łączy haitańską magię i PRL?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiszpanie nie boją się w kinie trudnych tematów"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 11:00
- Filmy młodych Hiszpanów mówią m.in. o współczesnej sytuacji politycznej, o problemach społecznych - podkreślała Kinga Kowalska, opowiadając o 17. Tygodniu Kina Hiszpańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Photon". Radość i smutek teorii naukowych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 10:00
- W każdym kraju, gdzie film był pokazywany, ludzie reagowali inaczej. W innych momentach się śmiali, w innych byli smutni - mówił Norman Leto, twórca filmu "Photon".
rozwiń zwiń