X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wiera Gran". Gwiazda w Teatrze Żydowskim

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 14:13
O najnowszym spektaklu warszawskiej sceny opowiedzą w "Poranku Dwójki" aktorka Katarzyna Post oraz pisarka Weronika Murek, autorka tekstu sztuki.
Plakat promujący spektakl Wiera Gran w Teatrze Żydowskim w Warszawie
Plakat promujący spektakl "Wiera Gran" w Teatrze Żydowskim w WarszawieFoto: materiały prasowe

Premiera "Wiery Gran" odbędzie się 24 listopada. Tytułowa bohaterka to gwiazda przedwojennych warszawskich kabaretów, teatrów muzycznych, modnych kawiarni i radiowego "Podwieczorku przy mikrofonie". Jej historia jest tyle fascynująca, co dramatyczna.

Podczas spektaklu w nowych, współczesnych aranżacjach zabrzmią zapomniane i rzadko wykonywane piosenki Wiery Gran. Więcej na ten temat w rozmowie po godz. 8.10, dostępnej także w formie transmisji wideo.

Po 7.50 wysłuchamy relacji z X Konkursu im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, a godzinę później przyjrzymy się laureatom nagrody "Książka historyczna roku".

W programie także nasze stałe pozycje: "Wiadomości kulturalne", "Przegląd prasy" (do której zajrzy Tomasz Cudowski) oraz "Archiwalnia" - dźwiękowa podróż w czasie rozpocznie się o 7.35.

O godz. 8.00 po raz ostatni w tym tygodniu swoimi rekomendacjami kulturalnymi podzieli się z nami poeta Leszek Długosz.

Chwilę wcześniej "Płyta Tygodnia" - jest nią wspólny album pianisty Leszka Mozdżera i zespołu Holland Baroque "Earth Particles", który swą oficjalna premierę będzie miał 25 listopada (wyd Outside Music). Możdżer i Holland Baroque Society - czyli bachowski fundament i jazzowy temperament - mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (24.11) w godz. 7.00-9.30 zaprasza Paweł Siwek.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czesław Miłosz i Wiera Gran

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 15:00
W środowym "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy o nowej biografii polskiego noblisty, spektaklu "Gran Operita" warszawskiego Teatru Współczesnego oraz rzeszowskiej "Maskaradzie"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Tuszyńska na tropie narzeczonej Schulza

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 21:00
Popularna pisarka opowiadała w Dwójce o swojej nowej książce poświęconej Józefinie Szelińskiej, jedynej kobiecie, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo.
rozwiń zwiń