Actus Humanus Nativitas zaskakuje karylionem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 10:00
– Gdańsk słynie z karylionów. To wizytówka tego miasta – mówił Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny cyklu wydarzeń Actus Humanus, w tym roku szczególnie pełnym niespodzianek.
Audio
  • Actus Humanus Nativitas zaskakuje karylionem (Poranek Dwójki)
Monika Kaźmierczak
Monika KaźmierczakFoto: materiały prasowe

Od tego roku gdański festiwal Actus Humanus towarzyszy dwóm najważniejszym świętom w kalendarzu liturgicznym - do tradycyjnej odsłony przed Bożym Narodzeniem (teraz pod nazwą "Actus Humanus Nativitas") doszła związana z Wielkąnocą impreza wiosenna nazwana "Actus Humanus Resurrectio".

Ensemble Correspondances fot. Josep Molina 500.jpg
Bożonarodzeniowy Actus Humanus w Dwójce

Nowością jest także koncert karylionowy, który od tego grudnia będzie stałym elementem programu obu części Actus Humanus. 16 grudnia festiwalową publiczność czeka recital Moniki Kaźmierczak, która na karylionie zagra dzieła Dietricha Buxtehudego. – Koncertu z wieży kościoła św. Katarzyny będzie można słuchać w przykościelnych ogrodach i oglądać dzięki transmisji wideo – zapowiadał Filip Berkowicz.

Szef festiwalu, omawiając program Actus Humanus Nativitas, zwracał uwagę na zagraniczne gwiazdy i świetnych polskich artystów, którzy pojawią się na scenie w dwóch różnych pasmach - popołudniowym i wieczornym, na swoisty festiwalowy parytet i pewną niespodziankę, która ucieszy widzów telewizji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Filip Berkowicz (dyrektor artystyczny festiwalu Actus Humanus)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mc/mko

Czytaj także

Actus Humanus Resurrectio. Zobacz filmowe reportaże

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 16:00
W Wielkim Tygodniu w Gdańsku odbyła się pierwsza wiosenna edycja festiwalu muzyki dawnej. Zapraszamy do obejrzenia pięciu filmów z Actus Humanus Resurrectio 2017.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bożonarodzeniowy Actus Humanus w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 15:25
Grudniowa odsłona gdańskiego festiwalu muzyki dawnej odbywa się w dniach 13-17 grudnia. Słuchaczy Dwójki zapraszamy na aż cztery transmisje, a także retransmisje i rozmowy z wybitnymi artystami z całego świata.
rozwiń zwiń