X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Urbaniak: to nie jest klasyczny album

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 14:49
- Z reguły płyty planuje się tak, że stanowią pewną całość, której słucha się od początku do końca. W tym przypadku jest inaczej - o albumie "Urbanator Days. Beats & Pieces" mówił w Dwójce znakomity jazzman Michał Urbaniak.
Audio
  • Michał Urbaniak o płycie "Urbanator Days. Beats & Pieces" (Poranek Dwójki)
michał urbaniak pap 1200.jpg
Michał Urbaniak: jazzu nie trzeba rozumieć

Tytuł krążka nawiązuje do odbywającej się od kilku lat imprezy Urbanator Days. Michał Urbaniak wyjaśnił w "Poranku Dwójki", że są to swoiste antywarsztaty, podczas których młodzi muzycy uczą się zrywać ze schematami, poznają wagę rytmu w muzyce, ale też mają szansę wystąpić z doświadczonymi artystami z całego świata. Niektórzy z uczestników trafili na nową płytę jazzmana. - Tak jest chociażby w przypadku Marka Pędziwiatra, który pokazuje tutaj, że potrafi rapować z doskonałym amerykańskim akcentem - mówił Michał Urbaniak.

Muzyk dodał, że dla albumu "Urbanator Days. Beats & Pieces" charakterystyczna jest fuzja jazzu z hip-hopowymi rytmami, ale też swoboda w słuchaniu tego wydawnictwa na wyrywki. - To odpowiedź na wymagania współczesności, w której ludzie nie mają już czasu słuchać całych płyt.

Michał Urbaniak odniósł się do coraz popularniejszej formy dystrybucji muzyki jaką są streamingi. Jego zdaniem nie powinny być w ten sposób udostępniane całe albumy. Gość "Poranka Dwójki", który w styczniu skończył 75 lat, mówił ponadto o swoich planach muzycznych. Wśród nich jest wydanie płyty nagranej z orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość:  Michał Urbaniak (muzyk)

Data emisji: 31.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/kh


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak: jazzu nie trzeba rozumieć

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 09:00
- To jest muzyka z feelingiem, należy się nią cieszyć, a nie mądrzyć i rozmyślać. Intelekt nie jest tutaj ważny. Najważniejsze są emocje, uczucie, pasja - mówił w Dwójce skrzypek, saksofonista i kompozytor.
rozwiń zwiń