X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Wieczur-Bluszcz o słuchowisku "Tangibile: RadiOpera": to było dla mnie duże wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:19
- Przy tej realizacji największym wyzwaniem była dla mnie czujność i wrażliwość na sferę muzyczną, a także treść i sens tekstu Lidii Amejko - mówiła w Dwójce Anna Wieczur-Bluszcz, reżyserka słuchowiska "Tangibile: RadiOpera".
Audio
  • Anna Wieczur-Bluszcz o słuchowisku "Tangibile: RadiOpera" (Poranek Dwójki)

Najnowsza produkcja Dwójki będzie miała premierę już w najbliższą sobotę (17.02) o godz. 19.00. Tekst słuchowiska "Tangibile: RadiOpera" napisała Lidia Amejko. - Jest on niezwykle muzyczny. Z jednej strony sama struktura słowna jest bardzo muzyczna, z drugiej - w słuchowisku tym występuje bardzo duża ilość muzyki. Stąd podtytuł "RadiOpera" jest jak najbardziej uzasadniony - tłumaczy Anna Wieczur-Bluszcz.

teatr tangibile_1200.jpg
"Tangibile: RadiOpera". Słuchowisko podszyte satyną

Słowo "tangibile", czyli "dotykalne", odnosi się z kolei do tkanin, które są bohaterami słuchowiska. - Myślę, że tkanini są pewnym symbolem i formą nas ludzi. Historie tkanin są metaforą tego, jaką my ludzie mamy swoją historię. Dlatego "dotykalne", kiedy pomyślimy sobie o fakturze, materiale, to piękny pomysł autorki na to, żeby bardzo sensualnie pobawić się właśnie symbolem i metaforą - podkreśla reżyserka.

Jakie niezwykłe nazwy materiałów pojawiają się w słuchowisku "Tangibile: RadiOpera"? Jaki sposób na realizację tej produkcji znalazła Anna Wieczur-Bluszcz? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Anna Wieczur-Bluszcz (reżyserka)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki 

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Spędziłem wiele pięknych chwil w teatrze radiowym"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:30
– Pierwsze moje kontakty z radiem to było czytanie poezji i opowiadań. Potem pojawiły się słuchowiska – wspominał Jerzy Trela, aktor wyróżniony nagrodą Wielki Splendor 2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premierowa "Tangibile: RadiOpera". Posłuchaj nagrania!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:20
- Przy tej realizacji największym wyzwaniem była dla mnie czujność i wrażliwość na sferę muzyczną, a także treść i sens tekstu Lidii Amejko - mówiła w Dwójce Anna Wieczur-Bluszcz, reżyserka premierowego słuchowiska Dwójki "Tangibile: RadiOpera". Zachęcamy do odsłuchania nagrania.
rozwiń zwiń