Anna Wieczur-Bluszcz o słuchowisku "Tangibile: RadiOpera": to było dla mnie duże wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:19
- Przy tej realizacji największym wyzwaniem była dla mnie czujność i wrażliwość na sferę muzyczną, a także treść i sens tekstu Lidii Amejko - mówiła w Dwójce Anna Wieczur-Bluszcz, reżyserka słuchowiska "Tangibile: RadiOpera".
Audio
  • Anna Wieczur-Bluszcz o słuchowisku "Tangibile: RadiOpera" (Poranek Dwójki)

Najnowsza produkcja Dwójki będzie miała premierę już w najbliższą sobotę (17.02) o godz. 19.00. Tekst słuchowiska "Tangibile: RadiOpera" napisała Lidia Amejko. - Jest on niezwykle muzyczny. Z jednej strony sama struktura słowna jest bardzo muzyczna, z drugiej - w słuchowisku tym występuje bardzo duża ilość muzyki. Stąd podtytuł "RadiOpera" jest jak najbardziej uzasadniony - tłumaczy Anna Wieczur-Bluszcz.

teatr tangibile_1200.jpg
"Tangibile: RadiOpera". Słuchowisko podszyte satyną

Słowo "tangibile", czyli "dotykalne", odnosi się z kolei do tkanin, które są bohaterami słuchowiska. - Myślę, że tkanini są pewnym symbolem i formą nas ludzi. Historie tkanin są metaforą tego, jaką my ludzie mamy swoją historię. Dlatego "dotykalne", kiedy pomyślimy sobie o fakturze, materiale, to piękny pomysł autorki na to, żeby bardzo sensualnie pobawić się właśnie symbolem i metaforą - podkreśla reżyserka.

Jakie niezwykłe nazwy materiałów pojawiają się w słuchowisku "Tangibile: RadiOpera"? Jaki sposób na realizację tej produkcji znalazła Anna Wieczur-Bluszcz? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Anna Wieczur-Bluszcz (reżyserka)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki 

pg/jp

Czytaj także

"Spędziłem wiele pięknych chwil w teatrze radiowym"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:30
– Pierwsze moje kontakty z radiem to było czytanie poezji i opowiadań. Potem pojawiły się słuchowiska – wspominał Jerzy Trela, aktor wyróżniony nagrodą Wielki Splendor 2017.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premierowa "Tangibile: RadiOpera". Posłuchaj nagrania!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:20
- Przy tej realizacji największym wyzwaniem była dla mnie czujność i wrażliwość na sferę muzyczną, a także treść i sens tekstu Lidii Amejko - mówiła w Dwójce Anna Wieczur-Bluszcz, reżyserka premierowego słuchowiska Dwójki "Tangibile: RadiOpera". Zachęcamy do odsłuchania nagrania.
rozwiń zwiń