Zabawa "Rewizorem" Gogola w Collegium Nobilium

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 10:00
- To napisana współczesnym językiem opowieść o mechanizmach rządzących społeczeństwem, o tym, jak człowiek potrzebuje mieć władzę nad drugim człowiekiem - mówiła w Dwójce Anna Augustynowicz, reżyserka spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!".
Audio
  • Anna Augustynowicz o spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" (Poranek Dwójki)

Dramatopisarz Artur Pałyga dopisał do klasycznej komedii Mikołaj Gogola swoisty sequel. - Pałyga konstruuje wokół dwóch postaci dwie przestrzenie społeczne i uzupełnia je przestrzenią szczurów, która odnosi się do twardej natury kobiecej ustawionej w kontrze do silnego świata męskiego.

Anna Augustynowicz opowiadała o tym, w jaki sposób w spektaklu zostały przeformowane oryginalne wątki dramatu Gogola. Reżyserka wspominała też współpracę z młodymi aktorami warszawskiego Collegium Nobilium.

Premiera spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!" zaplanowana została na 12 kwietnia.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Anna Augustynowicz (aktor)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Czytaj także

"Ciemno, prawie noc". Ekstremalnie trudna adaptacja

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 10:00
- Zdecydowaliśmy się na thriller, na opowieść będącą trochę współczesną baśnią dla dorosłych - opowiadał producent filmowy Leszek Bodzak o pracy nad adaptacją książki Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jowita Budnik: moje aktorstwo wzięło się z szalonego pomysłu Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 12:30
- To, że zaczęłam grać w filmach było dziełem przypadku, jakąś wielką wizją Joanny Kos-Krauze i Krzysztof Krauzego, którzy zobaczyli we mnie bohaterkę swoich wielu kolejnych filmów - mówiła w Dwójce Jowita Budnik.
rozwiń zwiń