X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wprowadzimy polonezy do pałacu, a Gershwina na parkiet"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 10:00
- Zawsze się zastanawiałem, jak zabrzmiałyby te polonezy, gdyby nadać im królewskiej pałacowości, jakby je rozszerzyć brzmieniowo. Teraz będę mógł się przekonać - o swoim koncercie na Międzynarodowy Dzień Jazzu opowiadał w Dwójce Marcin Masecki.
Audio
  • Marcin Masecki i Grzegorz Tarwid o swoim koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu (Poranek Dwójki)

zimpel_ziolek_1200.jpg
Przed nami Międzynarodowy Dzień Jazzu. Transmisje w Dwójce

Międzynarodowy Dzień Jazzu obchodzimy w tym roku w Dwójce wyjątkowo hucznie. W niedzielę (29.04) na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi Kuba Ziołek i Wacław Zimpel z zespołem oraz grupa Łoskot. Zaś w poniedziałek (30.04) posłuchamy koncertu Marcina Maseckiego i Grzegorza Tarwida. Pianiści z towarzyszeniem Orkiestry Palais Royale zaprezentują twórczość George’a Gershwina oraz utwory z płyty "Polonezy" - po raz pierwszy w orkiestrowej oprawie.

Marcin Masecki opowiadał, że Koncert fortepianowy F-dur Gershwina zabrzmi nieco wbrew intencjom tego kompozytora. - To dzieło zostało napisane na orkiestrę symfoniczną, ponieważ Gershwin w pewnym momencie zaczął mieć ambicję dołączenia do świata muzyki poważnej. My zaprezentujemy big bandową aranżację Ferdego Grofé z 1927 roku, która przywróciła temu dziełu taneczny charakter.

Solistą w Koncercie Gershiwna będzie młody pianista Grzegorz Tarwid. Muzyk opowiadał w Dwójce o swoich pomysłach na improwizację wokół tego utworu. 

Obaj pianiści odnieśli się też do współczesnej kondycji jazzu. Marcin Masecki wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem jazz przestał być żywy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Marcin Masecki i Grzegorz Tarwid (pianiści)

Data emisji: 27.04.2018

Godzina emisji: 8.10

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak używać jazzu? Masecki i Młynarski tanecznie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 10:50
– Jazz był kiedyś głównie muzyką użytkową, dopiero później muzycy zaczęli improwizować. A my wracamy do tego dawnego etosu – mówił Jan Młynarski przed radiowym koncertem w Międzynarodowym Dniu Jazzu.
rozwiń zwiń