REKLAMA

Ewa Bogusz-Moore: chciałabym, żeby o potencjale NOSPR dowiedział się świat

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 10:18
- Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia to ambasador muzyki polskiej. To, co chciałabym wnieść w jej rozwój, to budowanie wizerunku, wykorzystywanie potencjału i kreatywności, która tu jest, i pokazanie tego światu - mówiła w Dwójce Ewa Bogusz-Moore, która jest rekomendowana na stanowisko dyrektora NOSPR.
Audio
  • Komisja konkursowa wybrała Ewę Bogusz-Moore na kandydatkę na dyrektora NOSPR (Poranek Dwójki)
Ewa Bogusz-Moore
Ewa Bogusz-MooreFoto: Polskie Radio/print screen z YT

nospr 1200.JPG
Ewa Bogusz-Moore rekomendowana na stanowisko dyrektora NOSPR

W środę (16.05) Komisja konkursowa pod przewodnictwem Agnieszki Komar-Morawskiej reprezentującej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybrała kandydatkę na dyrektora Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach. Rekomendację otrzymała Ewa Bogusz-Moore. 

- Orkiestra jest teraz w bardzo dobrym momencie. Jest bardzo dobrze grający zespół, jest świetna sala, jest bardzo duży potencjał, który można wykorzystać. Ja to widzę jako bieg w sztafecie, gdzie kolejny dyrektor musi sprawnie odebrać pałeczkę od poprzedniego dyrektora. Rozumiem przez to odpowiednie zadbanie o rzeczy, które były rozwijane przez poprzedniego dyrektora i dobrze wychodziły. Ja muszę odebrać tę pałeczkę i zacząć biec dalej, czyli szukać potencjału, gdzie są mozliwości rozwoju, gdzie Orkiestra może przyspieszyć, gdzie są te przestrzenie, które można wykorzystać - tłumaczyła wiolonczelistka związana do tej pory z Instytutem Adama Mickiewicza.

Decyzję o wyborze dyrektora NOSPR minister kultury podejmie do końca maja.

Jak wyglądał proces wyłonienia kandydata na to stanowisko? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Beata Stylińska

Goście: Ewa Bogusz-Moore (rekomendowana na stanowisko dyrektora NOSPR), Agnieszka Komar-Morawska, Eugeniusz Knapik i Wincenty Krawczyk (członkowie komisji konkursowej)

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/mko

Czytaj także

Lawrence Foster: w Polsce jest wielu wspaniałych młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 14:52
- Młodzi muzycy w Polsce wyznaczają bardzo wysokie standardy artystyczne. Trzeba więcej o nich mówić, chwalić się nimi, wysyłać za granicę, bo wciąż jest tego za mało - mówił w Dwójce znany amerykański dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

International Classical Music Awards. "NOSPR zapracowała na to wyróżnienie"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 12:00
6 kwietnia odbyła się w Katowicach - transmitowana przez radiową Dwójkę - gala International Classical Music Awards. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z trzema laureatami tego prestiżowego muzycznego wyróżnienia.
rozwiń zwiń