15. Jazztopad. Chick Corea na dobry początek festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 12:09
- Słynny amerykański muzyk tym razem zagra solo na fortepianie. Po tym wspaniałym otwarciu usłyszymy przynajmniej dwie formacje, osoby, które przebojem weszły ostatnio na rynek sceny muzyki improwizowanej: Shabakę Hutchingsa i jego Sons of Kemet oraz Jamiego Brancha - mówił w Dwójce Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki.
Audio
  • Dyrektor Narodowego Forum Muzyki Andrzej Kosendiak o festiwalach Jazztopad i Wratislavia Cantans (Poranek Dwójki)

Marcin Masecki 1200.JPG
"Wprowadzimy polonezy do pałacu, a Gershwina na parkiet"

Festiwal Jazztopad odbędzie się we Wrocławiu już po raz 15. Między 16 a 25 listopadem w siedzibie NFM odbędzię się 11 koncertów. - Chcemy by festiwal był takim czasem i miejscem prezentacji programów innych niż te, które można usłyszeć wszędzie, tylko programów zamawianych przez nas. Mieliśmy juz bardzo wiele prapremier, projektów przygotowanych specjalnie dla nas. W tym roku będzie tak również - podkreślał Andrzej Kosendiak.

Dyrektor Narodowego Forum Muzyki przedstawił również w audycji pozostałe punkty programu tegorocznego festiwalu Jazztopad, a także zaprosił na wydarzenie, które będzie organizowane wcześniej - Wratislavia Cantans (7-16.09).

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Andrzej Kosendiak (dyrektor Narodowego Forum Muzyki)

Data emisji: 8.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/kd

Czytaj także

Al Di Meola: mój pierwszy album powstał dzięki Michałowi Urbaniakowi

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 18:08
- Słuchając jego płyty "Fusion" wpadłem na pomysł, by podobnie jak Urbaniak zaprosić do współpracy Steve’a Gadda i Anthony’ego  Jacksona. Z Michałem w latach 70. bardzo często widywaliśmy się w Nowym Jorku. Od naszego ostatniego spotkania minęło ponad 30 lat - mówił w Dwójce słynny amerykański gitarzysta jazzowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joachim Mencel: z Bradem Terry’m połączyła mnie idea słuchania

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 14:02
- Ruszyliśmy kwartetem we wspólną trasę koncertową po Polsce. W Gorzowie Wielkopolskim przyszliśmy z Bradem do klubu wcześniej i zagraliśmy we dwóch. To był początek duetu – opowiadał w Dwójce ceniony pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Nahorny: chciałem grać, a nie uczyć

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 17:00
- Jestem profesorem sztuk muzycznych. Tytuły są niestety potrzebne, by istnieć w zawodzie, ale nie wiedziałem, że się tak wciągnę. Uważałem, że uczenie ludzi, gdy sam nie mam wiele do powiedzenia jest nadużyciem - mówił w Dwójce sławny jazzman.
rozwiń zwiń