Z Michałem Klauzą o finale sezonu Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 15:24
Gościem "Poranka Dwójki" będzie wybitny dyrygent, z którym porozmawiamy o niedzielnym koncercie symfonicznym Polskiej Orkiestry Radiowej z udziałem pianistki Valentiny Igoshiny.  
Michał Klauza
Michał KlauzaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Niedzielny koncert w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego z udziałem rosyjskiej pianistki będzie wydarzeniem zamykającym sezon artystyczny 2017/2018 Polskiej Orkiestry Radiowej. Spotkanie z naszym gościem o  8.10 (transmisja wideo). 


valentina Igoshina 1200.jpg
Polska Orkiestra Radiowa zamyka sezon. Zagra Valentina Igoshina                                 

Ponadto w audycji:

  • rozmowa Witoldem Wnukiem, dyrektorem startującego w niedzielę krakowskiego Letniego Festiwalu Jazzowego
  • zaproszenie na sobotni koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus z udziałem wiolonczelisty Filipa Syski, który poprowadzi Andrey Boreyko            
  • korespondencja z Nowego Jorku. Setna rocznica odzyskania Niepodległości jest w Stanach Zjednoczonych będzie pretekstem do zaprezentowania polskiej kultury i wkładu polskiej migracji w rozwój Ameryki
  • zaproszenie na rozpoczynający się w piątek 28. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie oraz na ruszająca tego samego dnia w Warszawie 6. edycję Big Book Festival.

Po godzinie 9.00 zaprosimy Państwa do zabawy. Przygotowaliśmy na lato nowy konkurs. "Pocztówka z wakacji" to zabawa z atrakcyjnymi nagrodami.

Naszą "Płytą Tygodnia" będzie zaś wspólne dzieło duetu Marcin Masecki - Jerzy Rogiewicz.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (22.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

mko/bch

Czytaj także

Spełnione marzenie Michała Klauzy na koniec sezonu POR

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 10:00
- Jestem szalenie wdzięczny dyrekcji Programu 2 za podsunięcie pomysłu na wykonanie "Suity na orkiestrę estradową" Szostakowicza, bo jest to utwór, który od wielu lat bardzo chciałem wykonać, a ze względu na trudności z nim związane, nie miałem okazji - o programie koncertu wieńczącego sezon Polskiej Orkiestry Radiowej opowiadał jej dyrektor artystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Konieczny. Z młodzieżą po "Złoto Renu"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:30
– To zespół ludzi wprawdzie młodych, ale o niezwykłym potencjale. Jestem z nich bardzo dumny – mówił wybitny śpiewak o uczestnikach Akademii Operowej.
rozwiń zwiń