"Oni nigdy nie dorastali". Fenomen The Rolling Stones

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 09:00
- Do najnowszego, szóstego wydania mojej książki przewrotnie użyłem motta z Jaggera: "Wolałbym umrzeć, niż grać 'Satysfakcję', mając 45 lat” - mówił Daniel Wyszogrodzki, autor wielokrotnie wznawianej historii The Rolling Stones. Słynny zespół wystąpi 8 lipca w Polsce.

The Rolling Stones_1200.jpg
"To może być ostatni koncert The Rolling Stones w Polsce"

Koncert The Rolling Stones odbędzie się w ramach trasy "No Filter".

- To jest trochę syndrom Piotrusia Pana. Najpierw był bunt taki szczeniacki, potem się okazało, że ci szczeniacy mają po 30 lat i nie powinni być już szczeniakami. Potem 40 lat, 50 i tak dalej - opowiadał gość Dwójki. Jak zaznaczył, Stonesi w pewnym sensie nigdy nie dorastali, ale - z drugiej strony - można na ich historię spojrzeć w kategoriach "pokonywania barier". - Ich pierwszy koncert w Polsce to było wtedy wyzwanie. W ogóle cały blok wschodni. Wiele lat potem podbili Chiny, zagrali w Hawanie braci Castro - wyliczał Daniel Wyszogrodzki.

Czy to pokonywanie polityczno-geograficznych barier wynikało bardziej z ideowego zaangażowania czy "ze zgrywy"? Jaki "twórczy" konflikt osobowości panuje w zespole? Czy Stonesi w ogóle zapamiętali występ w Warszawie w 1967 roku? I czym mogą zaskoczyć dzisiaj podczas swoich występów?

Koncert The Rolling Stones 8 lipca w Warszawie odbędzie się w ramach trasy "No Filter".

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Daniel Wyszogrodzki (autor wielokrotnie wznawianej książki "Satysfakcja. Historia The Rolling Stones")

Data emisji: 6.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

jp/bch

Czytaj także

Nieznane utwory nagrane przez kwartet Johna Coltrane'a

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 09:56
Sensacyjne wydawnictwo zaprezentowaliśmy w audycji obok innych nowości płytowych (m.in. chicagowskie Dos Santos, trójmiejskie RITO i gdańsko-brytyjskie Riverloam Trio).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Heaven and Earth". Kamasi Washington potwierdza klasę

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 09:35
W audycji przyjrzeliśmy się dokładnie najnowszej płycie słynnego amerykańskiego saksofonisty i rozebraliśmy ją na czynniki pierwsze…  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne podróże w nieznane

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:50
Pejzaże dźwiękowe z Chin, nagrania terenowe z Jawy, brikolaże muzyki świata z lat 80. – to tylko kilka elementów "Letniej nocy".
rozwiń zwiń