X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wasza Warszawa 1918/2018. Aplikacja mobilna niczym wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 11:03
- Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, żeby nie tylko opowiadać o historii, ale też spowodować, żeby ta przeszłość trochę ożyła. Ta aplikacja jest odpowiedzią na to - mówiła w Dwójce Agnieszka Tomasińska z warszawskiego Domu Spotkań z Historią.
Audio
  • Agnieszka Tomasińska o aplikacji Wasza Warszawa 1918/2018 przygotowanej przez Dom Spotkań z Historią (Poranek Dwójki)

brandt1200.jpg
Józef Brandt - Henryk Sienkiewicz polskiego malarstwa

Bezpłatna aplikacja Wasza Warszawa 1918/2018 została przygotowana w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala ona na nowo odkryć nieco zapomnianą codzienność dawnych mieszkańców stolicy oraz społeczne i kulturowe realia odradzającej się Polski. 

- Chcieliśmy, żeby każdy w przystępny i łatwy sposób miał szansę się dowiedzieć o ważnych rzeczach z historii. W aplikacji znajdują się moduły, które o nich opowiadają, takie jak kalendarium czy ludzie, gdzie przywołane są sylwetki osób, które tworzyły przedwojenną rzeczywistość w swoich dziedzinach, a dziś być może nie funkcjonują w świadomości społecznej. A drugi aspekt, o który nam chodziło to aktywne poznawanie historii przez chodzenie po mieście. Dlatego są tu również spacery, gry miejskie, a także rozbudowana mapa, na której są zaznaczone ważne punkty z okresu 20-lecia międzywojennego - tłumaczyła Agnieszka Tomasińska.


niepodległa.jpg
Polska Niepodległa. Serwis specjalny

Gdzie dostępna jest aplikacja Wasza Warszawa 1918/2018? Czy Dom Spotkań z Historią planuje jej kolejne, rozszerzone wersje? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Agnieszka Tomasińska (Dom Spotkań z Historią)

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Schmidt. Klasyk fotografii w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 16:14
Gościem "Wybieram Dwójkę" byl fotograf, który w Domu Spotkań z Historią pokazuje prace na wystawie "Inside Poland. Marian Schmidt. Fotografie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Brandt - Henryk Sienkiewicz polskiego malarstwa

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 12:16
- Wskrzeszał na płótnach rycerską przeszłość Rzeczpospolitej, przywoływał jej militarne triumfy, a jego wspaniałe, monumentalne dzieła odnosiły sukcesy na wystawach malarstwa europejskiego - mówiła w Dwójce Ewa Micke-Broniarek, kuratorka wystawy "Józef Brandt 1841–1915" w Muzeum Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń