"40 pokoleń". Konkurs Muzeum Historii Polski na książkę dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 13:00
- Chcielibyśmy trafić do twórców, którzy z jednej strony są zainteresowani historią, a z drugiej strony chcieliby tę historie przybliżyć najmłodszym - mówił w Dwójce Robert Kostro, dyrektor placówki organizującej konkurs "40 pokoleń".
Audio
  • Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro o konkursie "40 Pokoleń" (Poranek Dwójki)
Audio
  • Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro o konkursie "40 Pokoleń" (Poranek Dwójki)

NIEPODLEGŁA 1200x660.jpg
Serwis Polskiego Radia niepodlegla.polskieradio.pl

Jego celem jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Konkurs, ktorego patronem medialnym jest Polskie Radio, ma charakter otwarty ‒ może w nim wziąć udział każda pełnoletnia osoba. - To ma być taki pakiet trzech książeczek edukacyjnych. Jedna ma być poświęcona historii, temu co to jest historia, w jaki sposób bada się historię, kto to jest historyk, co należy do jego obowiązków. Druga książeczka ma dotyczyć granic Polski, tego jak one się zmieniały, dlaczego się zmieniały. Trzecia książeczka ma dotyczyć spraw podstawowych, tożsamościowych, jak herb, barwa czy hymn - tłumaczył Robert Kostro.

Tytuł konkursu "40 Pokoleń" nawiązuje do faktu, że na 1000-letnie dzieje Polski złożyło się życie tylu właśnie generacji. - Tak sobie policzyliśmy, że mniej więcej 40 pokoleń upłynęło od tych naszych przodków, którzy żyli za czasów Mieszka I aż do nas - stwierdził dyrektor Muzeum Historii Polski.

Na terenie Cytadeli Warszawskiej trwa budowa siedziby placówki. Jakie niespodzianki pojawiły się w trakcie tej inwestycji? Kiedy planowane jest otwarcie muzeum? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Historii Polski stawia na wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 10:00
- To będzie najważniejszy z prezentowanych przez nas tematów - mówił w Dwójce Robert Kostro, dyrektor placówki, której otwarcie planowane jest na rok 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedwojenne zabytki trafiły do Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 11:23
- Naszą kolekcję wzbogaciło prawie 50 obiektów zaprezentowanych przez Polskę podczas Wystawy Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku - opowiadał w Dwójce Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń