X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedwojenne zabytki trafiły do Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 11:23
- Naszą kolekcję wzbogaciło prawie 50 obiektów zaprezentowanych przez Polskę podczas Wystawy Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku - opowiadał w Dwójce Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
Audio
  • Robert Kostro o nowych obiektach w kolekcji Muzeum Historii Polski (Poranek Dwójki)

Nowojorska wystawa rozpoczęła się 30 kwietnia 1939 roku. Polska zaprezentowała na niej dorobek dwudziestu lat odzyskanej wolności. - Pokazaliśmy wówczas około 11 tysięcy eksponatów, w tym osiągnięcia przemysłu, rzemiosła artystycznego, sztuki - opowiadał w audycji Robert Kostro.

Mimo wybuchu wojny, Pawilon Polski w Nowym Jorku funkcjonował do jesieni 1940 roku. Potem Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie zdecydował o licytacji eksponatów. - Sporą kolekcję z tego pawilonu można oglądać w Muzeum Polskim w Chicago. My będziemy mieli drugi co do wielkości zbiór polskich eksponatów z nowojorskiej wystawy.

Zabytki wzbogaciły zasoby Muzeum Historii Polski dzięki hojności Marii Starczewskiej-Lambasy. W audycji Robert Kostro opowiadał w jaki sposób zostaną one zaprezentowane w muzeum. Gość "Poranka Dwójki" mówił też o postępach w budowie tej placówki oraz o konkursie na Wydarzenie Historyczne Roku.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 24.04.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Królikowski: chciałbym, by ZASP był reprezentatywny

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:00
- Im bardziej będziemy grupą reprezentatywną i rozpoznawalną, tym bardziej sami będziemy w rozwagą podchodzili do tego, co mamy do powiedzenia - podkreślał ceniony aktor, który został nowym prezesem ZASP - Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.
rozwiń zwiń