Aleksander Laskowski: ten konkurs zmieni świat muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 09:00
- Jestem głęboko przekonany, że po tym wydarzeniu zmieni się myślenie o Chopinie, ale też pozycja Polski na mapie wykonawstwa historycznego - o I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych opowiadał w Dwójce jego rzecznik prasowy.
Audio
  • Aleksander Laskowski o I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych (Poranek Dwójki)
Audio
  • Aleksander Laskowski o I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych (Poranek Dwójki)

Koch Demidenko.jpg
Chopin na dawnych instrumentach. Kogo docenią Koch i Demidenko

W dniach 2-14 września Warszawa po raz pierwszy stanie się areną zmagań pianistów specjalizujących się w grze na instrumentach z epoki. Aleksander Laskowski podkreślił, że wydarzenie to buduje nie tylko markę stolicy, jako centrum romantycznej pianistyki historycznie poinformowanej, ale też ustawia Polskę w roli kustosza czegoś tak ulotnego jak brzmienie muzyki Chopina. - W pewnym sensie staniemy się dysponentem oryginalnego dźwięku Chopina, punktem odniesienia dla innych.

Gość "Poranka Dwójki" mówił o specyfice konkursu i gry na historycznych fortepianach, ale też wyjaśnił, dlaczego obok muzyki Chopina pianiści będą grali też muzykę innych kompozytorów.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Aleksander Laskowski (współorganizator I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych)

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopin na dawnych instrumentach. Kogo docenią Koch i Demidenko

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 13:00
- To, jak jurorzy będą oceniać uczestników Konkursu, wpłynie na to, jakie wartości ostatecznie zyskają stempel artystycznej chopinowskiej doskonałości i wierności historycznemu ideałowi - o sędziach I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych opowiadał w Dwójce Andrzej Sułek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin na instrumentach historycznych. Jakim jurorem będzie Nelson Goerner

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 14:17
- Ze swą dyscypliną intelektualną, wielką muzykalnością i wykonawczą precyzją Nelson Goerner realizuje swą artystyczną wizję. Sprostanie jego wymaganiom będzie dla pianistów wielkim wyzwaniem - tak o jednym z jurorów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych mówił w Dwójce Andrzej Sułek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawne fortepiany w CV Janusza Olejniczaka i Ewy Pobłockiej

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 12:00
- To chopiniści o ogromnych umiejętnościach i wrażliwości - Andrzej Sułek opowiadał w Dwójce o polskich jurorach I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.
rozwiń zwiń