"Jeszcze dzień życia". Wojna oczami Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:49
W "Poranku Dwójki" opowiemy m.in. o premierze filmu dokumentalnego "Jeszcze dzień życia" opartego na książce Ryszarda Kapuścińskiego poświęconej krwawej wojnie domowej w Angoli.
Kadr z filmu Jeszcze dzień życia
Kadr z filmu "Jeszcze dzień życia"Foto: mat.prasowe

W audycji posłuchamy wypowiedzi twórców obrazu, z którymi udało się porozmawiać podczas jego oficjalnej premiery.

Gościem "Poranka" będzie również Łukasz Konieczny, bas, który już w sobotę (3.11) pojawi się na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej, kreując postać Skołuby w "Strasznym Dworze" Stanisława Moniuszki.

W Dniu Zadusznym nie zabraknie oczywiście wspomnień ludzi kultury, których pożegnaliśmy w tym roku. Przywołamy m.in. postać pianisty, kompozytora Zbigniewa Łapińskiego, aktora i reżysera Romana Kłosowskiego, a także aktorki Kazimiery Utraty.

Będą Państwo mogli wysłuchać także rozmowy z Mileną Kindziuk, autorką biografii ks. Jerzego Popiełuszki (którego pogrzeb odbył się 3 listopada 1984 roku), a także relacji z Zaduszkowej Wystawy Fotografii w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W audycji jak zwykle "Archiwalnia", rekomendacje kulturalne, które przedstawi Agnieszka Budzińska-Bennett, a także cykl "Czytanie na śniadanie".

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (2.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

jp/mko

Zobacz więcej na temat: Ryszard Kapuściński

Czytaj także

Autor książki "Ryszard Kapuściński z daleka i z bliska": miał magiczne spojrzenie na świat biedy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 17:55
- Jego misją i powołaniem zawodowym było zbudować most pomiędzy biednym Południem a bogatą Północą, w której my się znajdujemy - mówił w Dwójce Marek Kusiba, autor książki "Ryszard Kapuściński z daleka i z bliska".
rozwiń zwiń