X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin o rocznicy odzyskania niepodległości: realizujemy marzenia Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 11:00
- Najpierw zbadaliśmy w jakiej formie Polacy lubią obchodzić swoje narodowe święta. W odpowiedziach przede wszystkim padało, że chcieliby mieć uroczystości w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, a nie tylko obserwować je w telewizji. Dlatego uruchomiliśmy program "Niepodległa" - mówił w Dwójce wiceminister kultury.
Audio
  • Jarosław Sellin o obchodach stulecia odzyskania niepodległości (Poranek Dwójki)

NIEPODLEGŁA 1200x660.jpg
Polska Niepodległa - serwis specjalny Polskiego Radia

Jednym z założeń rządowego programu, jak dodał Jarosław Sellin, jest wspieranie inicjatyw lokalnych i regionalnych. - Zrealizowano już około dwóch tysięcy trzystu różnego radzaju wydarzeń, a przed nami kolejnych tysiąc trzysta, również w tych kluczowych dniach: 10, 11 i 12 listopada. To oznacza, że średnio w każdej gminie jest jakieś wydarzenie, a w każdym powiecie - od siedmiu do dziewięciu. To dobrze, bo chodziło właśnie, żeby uwspólnotowić te obchody - podkreślał pełnomocnik rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Tegoroczna wyjątkowa rocznica świętowana jest także poza granicami Polski. - W ciągu kilku lat zaplanowanych jest w sumie około czterystu różnych wydarzeń, od największych miast USA, przez całą Europę aż po Japonię. O szczegółach będziemy mówić dziś (5.11) w Instytucie Adama Mickiewicza - tłumaczył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Do kiedy będzie działał program "Niepodległa"? Jakie wydarzenie kulturalne, jako pierwsze w historii, będzie transmitowane 10 listopada przez trzy największe telewizje w Polsce? Dlaczego obóz rządzący nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości? Czy organizowany na Krakowskim Przedmieściu Festiwal Niepodległości będzie konkurencją dla marszu? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, pełnomocnik rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejskie Dni Dziedzictwa. Ćwierćwiecze budowania wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 10:00
- Podczas dwóch wrześniowych weekendów organizowane są wydarzenia mające przybliżyć ich uczestnikom dobra kultury, nauki i sztuki pozostawione nam przez minione pokolenia - mówiła w Dwójce Agnieszka Szepetiuk-Barańska z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepodległość. Myśl, słowo i czyn

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 17:30
- Pojęcie niepodległości wprowadził ksiądz Stanisław Konarski. To lata trzydzieste XVIII wieku, kiedy elita polskiej myśli politycznej zaczęła zdawać sobie sprawę, że ojczyzna jest w zagrożeniu i jesteśmy na progu utraty suwerenności - mówił w Dwójce prof. Wojciech Kriegseisen.
rozwiń zwiń