Zofia Nowakowska: Teatr Roma zdobył zaufanie widzów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 10:00
- Renoma Teatru Roma jest tak duża, że nawet jeśli wystawiamy tytuł autorski, nieznany, jak w przypadku "Pilotów", to ludzie przychodzą tłumnie na spektakle - mówiła w Dwójce aktorka warszawskiej sceny.
Audio
  • Zofia Nowakowska i Janusz Kruciński o 20-leciu Teatru Roma (Poranek Dwójki)
Janusz Kruciński i Zofia Nowakowska
Janusz Kruciński i Zofia NowakowskaFoto: PR2
Obejrzyj
2018_11_29_ZofiaNowakowska_JanuszKrucinski.mp4

Od, pierwszej musicalowej premiery na deskach Romy, aż do największej produkcji w historii teatru, musicalu "Piloci", minęło 20 lat. W tym czasie scena musicalowa Teatru Roma była miejscem głośnych przedstawień - "Wesołej wdówki", "Miss Saigon", "Kotów", "Upióra w operze" i wielu innych spektakli. Aktor Janusz Kruciński podkreślił, że przez te wszystkie lata, aż do dziś scena ta ciągle się przeobraża. - Każda premiera związana jest z radykalna przebudową serca teatru, czyli sceny, żyjemy w stanie ciągłego remontu i budowy - mówił gość "Poranka Dwójki".

Janusz Kruciński dodał, że wielkim sukcesem Teatru Roma jest to, że przyciąga nawet publiczność, która nie jest biegła w repertuarze musicalowym. - Zdanie szeregowych widzów, których czasami podsłuchujemy po spektaklu, jest dla nas najlepszą recenzją.

W audycji rozmawialiśmy o przyszłości teatru, który słynie z sięgania po odważne, efektowne i nowoczesne środki do budowy musicalowego świata.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Zofia Nowakowska i Janusz Kruciński – aktorzy Teatru Roma

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch


Czytaj także

Jubileusz najstarszej i największej sceny muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 14:07
O jubileuszowym sezonie, pracy oraz wyzwaniach stojących przed aktorami, rozmawialiśmy w audycji z najmłodszymi solistami teatru – Katarzyną Wojasińską i Maciejem Podgórzakiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe premiery i jubileusze

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 15:40
Za nami premiera "Blaszanego bębenka" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. W audycji opowiadaliśmy o najnowszym spektaklu wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol oraz o doniesieniach ze świata teatru muzycznego.
rozwiń zwiń