X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Symboliczny "Lot". Polski projekt na weneckim Biennale

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 10:00
- To jest przede wszystkim bardzo mocny rzeźbiarski gest, który ma wiele różnych sensów - opowiadał Łukasz Mojsak o "Locie" Romana Stańczaka, projekcie rekomendowanym do realizacji jako kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji w 2019 roku.
Audio
  • Rozmowa z Łukaszem Mojsakiem, jednym z kuratorów projektu "Lot" Romana Stańczaka (Poranek Dwójki)

- Roman Stańczak reprezentuje to samo pokolenie, co Katarzyna Kozyra, Paweł Althamer, Artur Żmijewski - mówił gość Dwójki. Cechą charakterystyczną praktyki rzeźbiarskiej tego artysty, jak przypominał Łukasz Mojsak, było swoiste "nicowanie obiektów". W tym geście odwrócenia można widzieć "degradację tych przedmiotów", ale też "tworzenie przez niszczenie". - Drogą do wytworzenia ich jako przedmiotów sztuki jest niszczenie - dookreślał Łukasz Mojsak.

Jak można interpretować wybrany do Pawilonu Polskiego na Biennale Sztuki w Wenecji projekt "Lot"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Łukasz Mojsak (jeden z kuratorów projektu "Lot" Romana Stańczaka)

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pawilon Polski na Biennale di Venezia. Historia i teraźniejszość

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:11
- Nasi artyści pojawiali się na biennale od chwili odzyskania przez Polskę niepodległości, ale to była rzadkość. Rząd postanowił to zmienić. Udało mu się wyłożyć 200 tysięcy lirów i kupił pawilon na wyspie św. Heleny. Do dziś jest naszą własnością - mówiła w Dwójce Marta Miś.
rozwiń zwiń